Teplice - Ostrava 0:1 (0:0)

12. kolo, FORTUNA:LIGA,
FK Teplice FC Baník Ostrava
0:1

Branky: 76. Almási. ŽK: 12. Havelka, 36. Vachoušek, 79. Hora – 14. Lischka, 68. Juroška, 78. Boula. ČK: 45+2. Mičević. Rozhodčí: Pechanec - Dresler, Dohnálek (Krejsa). VAR, AVAR: Szikszay, Vyhnanovský. Diváci: 5378.

Grigar – Knapík, Chaloupek, Mićević - Radosta (78. Hora), Jukl (87. Křišťan), Havelka (78. Bílek), Beránek - Trubač (87. Bednár) - Vachoušek (60. Tsykalo), Hronek.

FC Baník Ostrava

Letáček – Juroška, Lischka, Pojezný, Kpozo – Buchta (70. Singapur), Boula, Rigo, Ewerton (86. Madleňák) – Kubala – Tanko (70. Almási).

Teplický tým i po reprezentační přestávce vyběhl k zápasu s Baníkem Ostrava oslabený o několik hráčů. Největší marodka se bohužel udržovala v útočné řadě, kde byl k dispozici jen Tadeáš Vachoušek. Opět však na Stínadla dorazila skvělá návštěva, která si našla cestu i do předzápasové fanzóny, kterou klub pro fanoušky připravil.

První velkou příležitost zápasu měl v 17. minutě Havelka, kterému připravil míč na střelu Vachoušek, ovšem Havelka ho poslal jen do fanoušků v sektoru 20. Teplický tým se dožadoval penalty po půlhodině hry, když byl nešikovností jednoho z hostujících obránců ve vápně sražen Hronek, VAR však tento zákrok k překvapení všech nevyhodnotil jako nedovolený. Velkou hostující příležitost tentokrát měl Buchta po dalších několika minutách, avšak minul branku. Kubala pak pro změnu trefil jen břevno. Do děje utkání vstoupili rozhodčí opět těsně před poločasem, kdy byl po intervenci VARu vyloučen Nemanja Mićević po skluzu na Tanka, kterým odehrál míč.

Teplický tým však nesložil zbraně ani v deseti a velkou příležitost strhnout vedení na domácí stranu měl Vachoušek v 52. minutě, kdy se řítil sám na Letáčka. Míč však poslal kousek nad branku. Skóre ovšem bohužel otevřel čtvrthodiny před koncem Almási, jehož střelu tečoval za bezmocného Grigara Knapík. VAR vstoupil do děje utkání opět 6 minut před koncem, kdy rozhodčí Pechanec odpískal pokutový kop, ovšem Ladislav Szikszay u VAR ho přivolal k opravě verdiktu a penalta se tak nezahrávala. Utkání tak skončilo prohrou Teplice v poměru 0:1.