žlutomodrá splněná přání

Žlutomodrá splněná přání je název nového charitativního projektu FK Teplice snažícího se nejen naplňovat naše motto "FKT více než fotbal", ale zejména potěšit ty, kteří se snaží hrdinsky bojovat s nástrahami osudu, ať již se jedná o vážnou nemoc, handicap či to, že nepoznali nebo přišli o své rodinné zázemí. I přes tyto nástrahy je v jejich statečných srdcích ukryto většinou mnoho lásky, často i včetně té k našemu klubu, která je navíc mnohdy i celoživotní.

Sezóna 2018/2019:

Prvním hostem Žlutomodrým splněných přání byl pan Láďa z teplické Arkadie

Výše uvedené stoprocentně platilo i pro prvního vybraného fanouška, kterému jsme se pokusili prostřednictvím tohoto projektu udělat radost a odměnit ho i za jeho velkou oddanost našemu klubu. Stal se jím pan Ladislav, který pracuje v chráněných dílnách teplické Arkadie a je věrným fanouškem FK Teplice již přes dvacet let. Ladislav nám ve svém dopise v srpnu 2018 napsal, že by se velmi rád osobně setkal s naším kapitánem A týmu Admirem Ljevakovičem a také s Tomášem Vondráškem, stejně jako by si přál nahlédnout do šaten a zákulisí stadionu.

Toto přání jsme se tedy rozhodli Ladislavovi splnit. 5.9. 2018 se před dnešním dopoledním tréninkem se setkal se svými oblíbenci, od kterých navíc dostal ke svým srpnovým narozeninám dres, knihu o 70 letech FK Teplice a podepsaný plakát A mužstva. Následně spolu také krátce pohovořili, poté si Ladislav prošel pod vedením Pavla Verbíře také kabinu A mužstva a další zákoutí teplické AGC Arény, při prohlídce stadionu mu pak masér Eda Poustka daroval originální čepici národního týmu a Admir Ljevaković vycházkové tričko A mužstva. Po tréninku týmu se navíc celé mužstvo s Láďou vyfotilo a jeho oblíbenci si s ním také krátce zakopali na hlavním hřišti, kde se Láďovi i díky udělovaným pokynům trenéra Daniela Šmejkala podařilo překonat z penaltového puntíku našeho nadějného brankáře Němečka.

Pevně věříme, že náš CSR projekt Žlutomodré splněné přání udělá tak jako Ladislavovi na začátku září 2018 obrovskou radost.


Žlutomodrá splněná přání udělala tentokrát radost kvadruplegičce Ditě

Dalším hostem Žlutomodrých splněných přání byla 14.11. 2018 kvadruplegička Dita Horochovská. Dita je velmi sympatická a usměvavá mladá žena, která se stále na něco těší. Její pozitivní přístup k životu byl zřejmý i z jejich slov, když představila svůj životní příběh nejen hráčům našeho A týmu, ale i desítkám teplických mládežníků: "Já sama mám obrovskou výhodu oproti řadě postižených lidí, které obrovsky obdivuji, že jsem se s handicapem musela vypořádávat již od dětství." Osud se s ní však opravdu nemazlil. Když se Dita narodila, lékaři jí dávali kvůli nádoru v krční páteři, jen rok života. Nikdy však svůj boj s nástrahami života nevzdala, přestože její život není opravdu jednoduchý. Od mala je upoutána na invalidní vozík, navíc v patnácti letech se její zdravotní stav zhoršil natolik, že může od té doby hýbat jen hlavou a bez pomoci druhé osoby se neobejde prakticky v ničem. Sama i přes to o sobě říká, že je úplně normální a její zdravotní stav pro ní není žádnou překážkou.

Jelikož se nechtěla vzdát možnosti být alespoň na počítači samostatná, hledala se svou rodinou a nejbližšími lidmi způsoby, jak by to mohlo jít jinak. Podařilo se jí to hlavně zásluhou vědců z Technické univerzity v Liberci, díky jejichž objev se mohla v roce 2004 stát první uživatelkou hlasových technologií a podílet se i na jejich dalším vývoji. Podle ní právě tím, že se naučila hlasem ovládat počítač, získala zpět část své samostatnosti a také soukromí, resp. ji to výrazně pomohlo ke zlepšení kvality jejího života. Nejen, že následně vystudovala střední školu, ale začala pracovat jako lektorka pomáhat ovládat PC hlasem desítkám dalších lidí s podobným hendikepem. V roce 2016 společně se svým nejlepším kamarádem Lukášem Srbou založila spolek SILOU HLASU, z. s., aby mohla ještě více rozvinout své zkušenosti s této oblasti, resp. ještě více pomáhat svému okolí. „Nejvíce mě naplňuje, když se podaří začlenit lidi, kterým se často změnil život ze dne na den, zpět do běžného života. Následně ukázala hráčům praktickou ukázku ovládání počítače hlasem, která byla v jejím podání doslova magií.

Žlutomodré přání jsme se Ditě rozhodli splnit během středečního dne, kdy se nejprve setkala v síni slávy s Pavlem Verbířem a Štěpánem Vachouškem, od kterých obdržela dres se svým jménem a také knihu k 70 letům FK Teplice. Pavel Verbíř jí následně ukázal zázemí kabiny A mužstva, ale také další zákoutí stadionu včetně mládežnického úseku. Po tréninku ligového týmu pak Dita ukázala teplickým hráčům, co ona sama umí s počítačem a jak ho ovládá pouze silou svého hlasu. Hráči byli doslova u vytržení a v press centru by bylo slyšet spadnout špendlík. Stejná atmosféra panovala také odpoledne v press centru, kdy stejná ukázka proběhla pro teplické mládežníky.

Již brzy budeme chtít plnit další žlutomodré přání některého z fanoušků, který se pere s nepřízní osudu, pokud máte ve svém okolí někoho takového, tak nás neváhejte s jeho příběhem kontaktovat.

Žlutomodré splněné přání potěšilo Bohouška z Teplic

Již třetím hostem Žlutomodrých splněných přání byl v úterý 19. února Bohoušek Bretschneider z teplického sídliště Prosetice. Bohoušek oslavil v minulém týdnu své dvanácté narozeniny. Protože zároveň miluje fotbal a spolu se svým dědečkem patří mezi věrné fanoušky FK Teplice, rozhodl se mu klub i tímto dodatečným dárkem udělat radost. To, že se to v úterý na teplických Stínadlech podařilo, bylo zřejmé i z jeho usměvavé tváře.

Právě optimistická povaha je podle jeho maminky pro něj charakteristická a pomáhá při jeho dosavadní cestě životem, na níž musel od samého začátku vypořádávat s nelehkými nástrahami osudu. Již samotný porod byl velmi komplikovaný. Bohoušek přišel na svět předčasně již ve dvacátém devátém týdnu těhotenství, přičemž měřil pouhých 37 cm a vážil 1250g. Musel být umístěn na JIP, neboť kromě krvácení do mozku, za něj také musely několik týdnů dýchat přístroje. Bohoušek, ale bojoval a nakonec začal dýchat sám. Následně mu lékaři diagnostikovali i hypotonický syndrom a musí tak proto od útlého dětství pravidelně rehabilitovat.

Bohoušek, který je žákem Základní školy Edisonova v Teplicích, nám přes to prozradil, že i přes svůj handicap by si rád v životě splnil některá svá přání. Kromě setkání s hráči jeho milovaného teplického klubu, by se např. velmi rád jednou stal oblíbeným moderátorem, resp. novým Leošem Marešem či trénoval nějaký fotbalový tým.

V rámci projektu Žlutomodré splněné přání se dnes Bohoušek nejprve setkal před dopoledním tréninkem se svými oblíbenci Jakubem Horou a Tomášem Grigarem. Následně v Síni slávy obdržel od sportovního ředitele Štěpána Vachouška a další teplické ikony Pavla Verbíře dres se svým jménem a další propagační materiály FK Teplice. Pavel Verbíř následně ukázal Bohouškovi nejen zázemí kabiny A mužstva, ale také další zákoutí teplické AGC Arény. Po tréninku se navíc celé mužstvo s Bohouškem krátce setkalo a nechybělo ani společné focení.


Žlutomodrá splněná přání udělala radost panu Jaroslavovi


Tentokrát jsme se rozhodli udělat radost našemu dlouholetému fanouškovi panu Jaroslavovi z Teplic. Před několika týdny jsme obdrželi z Moravy dopis od jeho syna Zdeňka, že by velmi rád udělal radost svému tatínkovi, který se v květnu dožívá významného životního jubilea a je dlouholetým fanouškem našeho klubu. I když panu Jaroslavovi jeho zdravotní stav nedovolí již v posledních letech pravidelně navštěvovat naše domácí zápasy, tak veškeré dění týkající se našeho klubu i nadále velmi pozorně sleduje. "Jsme velmi rádi, že jsme dnes mohli pana Jaroslava přivítat na našem stadionu a splnit mu jeho velké přání setkat se s jeho největšími oblíbenci ve žlutomodrém dresu a zároveň si osobně prohlédnout veškeré zákoutí našeho stadionu," říká CSR manažer FK Teplice Vilém Kunz.

Pan Jaroslav dorazil dopoledne na Stínadla i za doprovodu své manželky Zdeňky a nejdříve se před dopoledním tréninkem krátce sešel s brankářem A týmu Tomášem Grigarem. S ním probral nejen jeho začátky působení v teplickém klubu, ale zavzpomínali spolu například i na několik legendárních zápasů na Stínadlech. Vedle toho jsme splnili asi největší přání pana Jaroslava a to setkat se s Pavlem Verbířem, kterého považuje za jednu z největších ikon teplické kopané. Nejen, že spolu vášnivě podebatovali nad kronikami o FKT, které si pan Jaroslav již dlouhé roky vede, ale Pavel Verbíř mu ukázal také kabinu A mužstva a další prostory teplické AGC Arény. V síni slávy mu následně předal i dres s jeho jménem, pogratuloval mu k jeho blížícím se sedmdesátým narozeninám a popřál do dalších let hlavně hodně zdraví.

Žlutomodré splněné přání udělalo panu Jaroslavovi obrovskou radost, stejně jako jeho předchůdcům. I v příští sezóně budeme chtít plnit další žlutomodrá přání našim věrným fanouškům, protože si jejich oddanosti skutečně velmi vážíme.

Sezóna 2019/2020:

Žlutomodrá splněná přání udělala radost panu Vladimírovi

Prvním hostem charitativního klubového projektu Žlutomodrá splněné přání v sezóně 2019/2020 se ve středu 10. července stal Vladimír Frühauf z Teplic, který je dlouholetým fanouškem FK Teplice.

Pan Vladimír prozradil, že u bývalých i současných hráčů si váží především jejich vytrvalosti a bojovnosti, které jsou podle něj i pro samotnou cestu životem nás všech, opravdu velmi důležité. Sám o tom ví své.... Před více než třiceti lety ukončila roztroušená skleróza jeho vysokoškolská studia a postupně mu poškodila i většinu svalů a kostí v jeho těle. Přesto se stalo jeho hlavním životním krédem: „Hýbat se a nevzdávat to!“ I když musel skončit s milovanými tůrami po horách či kolektivními sporty, kterým se dříve aktivně věnoval, pohyb a sport, včetně sledování fotbalu, pro něj zůstali důležitou součástí každodenního života. Dnes ujde s pomocí francouzských holí maximálně sto padesát metrů, ale i tak se stále čile věnuje aktivitám teplické Rosky, jejímž předsedou je již 15 let. Pro lidi, kteří též zápasí s roztroušenou sklerózou, sám dokonce vede i kurzy rehabilitačního cvičení s prvky jógy.

Pan Vladimír dorazil na teplická Stínadla i v doprovodu své manželky Lenky. Nejprve se před dopoledním tréninkem setkal s mladým záložníkem současného A týmu Patrikem Žitným. Vedle toho jsme splnili i další velké přání pana Vladimíra a to potkat se s Přemyslem Bičovským, kterému velmi fandil, když „válel“ v teplickém nebo reprezentačním dresu. S oběma si vyprávěl nejen o teplickém fotbale, ale např. i o činnosti teplické ROSKY či teplického RS centra, které výrazně pomáhají lidem s roztroušenou sklerózou nejen z Teplicka.

Následně mu Pavel Verbíř ukázal také kabinu A mužstva a další zákoutí teplické AGC Arény. V síni slávy mu ředitel teplického klubu Petr Hynek předal i dres s jeho jmenovkou a oblíbeným číslem, a též podepsanou knihu mapující historii teplického fotbalu. Po tréninku se navíc celé mužstvo s Vladimírem krátce setkalo a nechybělo ani společné focení. Žlutomodré splněné přání udělalo panu Vladimírovi obrovskou radost, stejně jako jeho předchůdcům. I v celé této sezóně budeme chtít plnit další žlutomodrá přání našim věrným fanouškům, protože si jejich oddanosti skutečně velmi vážíme.

ŽLUTOMODRÉ SPLNĚNÉ PŘÁNÍ DNES POTĚŠILO PETRA Z TEPLIC

Dnes teplický klub na Stínadlech plnil přání Petru Nedvědovi, který je věrným dlouholetým fanouškem žlutomodrých a před pár dny oslavil své významné životní jubileum.

Petr miluje fotbal, který sám aktivně hrál až do žáků. Bohužel pak jej začal omezovat handicap v podobě progresivní svalová dystrofie. Od svých třiceti let již musí používat invalidní vozík. Kromě své práce keramika v teplické Arkádii, mu největší radost dělají procházky s jeho manželkou a dcerou, kterým dělají doprovod jejich dvě fenky jack russell teriéra.

V rámci projektu Žlutomodré splněné přání si Petr přál setkání s Tomášem Grigarem, neboť vždy obdivoval strážce fotbalových svatyní. Vedle toho projevil zájem si také zavzpomínat na staré žlutomodré časy s teplickou ikony Pavlem Verbířem, který mu také následně předal v Síni slávy dres FK Teplice s číslem 79 a další propagační materiály FK Teplice.

Petr si během čtvrtečního dopoledne prohlédl nejen zázemí kabiny A mužstva, ale také ostatní zákoutí teplické AGC Arény. Před tréninkem se navíc celé mužstvo s Petrem krátce setkalo a nechybělo ani tradiční společné focení. Kromě splnění Žlutomodrého přání, měl Petr ve čtvrtek na stadionu i možnost si, spolu s Ditou Horochovskou a Lukášem Srbou ze Silou hlasu, vyzkoušet si ovládání PC hlasem.

PŘED VÁNOCI SE PLNILO ŽLUTOMODRÉ PŘÁNÍ MATĚJOVI

Další Žlutomodré splněné přání se plnilo 10.12. Matějovi Kučerovi z Miletína na Jičínsku. Matějovi byla v jeho dvanácti letech diagnostikována chronická forma leukemie a od té doby se mu hledá vhodný dárce kostní dřeně.

Matěj přijel do Teplic i v doprovodu svého otce Jana, který se rozhodl vzít nejen osud svého syna do vlastních rukou a začal organizovat akce podporující vstup dobrovolníků do registru. I když se mu podařilo sehnat více než 2 tisíce dárců kostní dřeně pro jiné, tak pro jeho syna se stále dárce najít nepodařilo.

Oba přijeli osobně podpořit nábor do Registru dárců kostní dřeně IKEM přímo v zázemí teplického stadionu. Stejně tak podpořili tuto akci nejen někteří hráči A týmu, ale i další členové žlutomodré rodiny, včetně zaměstnanců, trenérů, našich nejstarších mládežníků či jejich rodičů.

V rámci projektu Žlutomodrá přání se Matěj setkal se svým jmenovcem Matějem
Radostou a prohlédl si v doprovodu teplické ikony Pavla Verbíře veškeré zákoutí teplické AGC Arény, včetně šaten A týmu. Vedle toho mu ředitel klubu Petr Hynek předal v Síni slávy dres FK Teplice s číslem 10 a další propagační materiály FK Teplice.

Během dne se navíc Matěj i se svým otcem Janem zúčastnil besedy na teplickém gymnáziu "Může sport pomáhat dobrým věcem", kde vystoupili například i zástupci FK Teplice Martin Kovařík s Vilémem Kunzem.

Sezóna 2021/22:

Žlutomodré splněné přání udělalo radost Bohoušovi z Teplic

Dalším hostem charitativního klubového projektu Žlutomodré splněné přání se stal Bohumil Samek z Teplic, který je dlouholetým fanouškem FK Teplice a navíc byl v minulosti více než deset let vedoucím mládežnických mužstev, za něž hráli i oba dva jeho synové.

Když bylo panu Bohoušovi 38 let, diagnostikovali mu lékaři roztroušenou skleróza, se kterou se snaží od té doby statečně bojovat. "Hlavně se nikdy nevzdávejte, protože život je vzácný a vždy je naděje," zdůraznil při své návštěvě AGC Arény.

Pan Bohouš dorazil na teplická Stínadla i v doprovodu svého syna. Jeho přáním byla setkat se s Pavlem Verbířem, kterému vždy velmi fandil, ať "válel" v teplickém nebo reprezentačním dresu. S ním si nejen zavzpomínal na řadu nezapomenutelných momentů spojených s teplickým fotbalem, ale následně mu Pavel Verbíř také ukázal kabinu A mužstva a další zákoutí teplické AGC Arény.

V Síni slávy FK Teplice mu pak spolu se zástupci dlouholetého partnera klubu společnosti OLPE (u níž dříve pan Bohouš pracoval) Oldřichem Slavíkem a Josefem Chládkem, předali teplický dres s číslem 61 a jeho jménem.

"Žlutomodré splněné přání udělalo panu Bohoušovi obrovskou radost, stejně jako jeho předchůdcům. I v příští sezóně budeme chtít znovu plnit další žlutomodrá přání našim věrným fanouškům, protože si jejich oddanosti skutečně velmi vážíme"," dodal CSR manažer klubu Vilém Kunz.

Sezóna 2022/23:

Žlutomodré splněné přání udělalo radost Honzovi

Dalším hostem Žlutomodrého splněného přání byl Honza ze Želének u Duchcova. Honza, který dorazil na teplická Stínadla i v doprovodu své maminky, je věrným fanouškem našeho klubu a nechybí při domácích zápasech na našem stadionu.

Nejdříve měl možnost se setkat s teplickou legendou Pavlem Verbířem, který mu následně ukázal i celé zákulisí teplického stadionu, včetně zázemí kabiny A mužstva či Síně slávy. Následně mu v press centru předal i dres s číslem 14 a jeho jménem či plakáty a podepsané kartičky všech hráčů A týmu.

Honza měl možnost zhlédnout i trénink A týmu, po kterém se s mužstvem nejen vyfotografoval, ale vyzkoušel si i zahrávání pokutových kopů na trenéra brankářů Petara Aleksijeviče.

Již brzy budeme chtít plnit další žlutomodré přání některého z fanoušků, který se pere s nepřízní osudu, pokud máte ve svém okolí někoho takového, tak nás neváhejte s jeho příběhem kontaktovat.

ŽLUTOMODRÉ SPLNĚNÉ PŘÁNÍ POTĚŠILO HONZU Z TEPLIC

Dalším hostem Žlutomodrého splněného přání byl Honza z Teplic, který dorazil na stadion i v doprovodu své maminky Jany a bratra Radka, s nimiž společně žije. Honzovi, který nedávno oslavil 25. narozeniny, byla diagnostikována těžká mozková obrna a mentální postižení. Navštěvoval Speciální základní školu v Teplicích a v současnosti je klientem teplické Arkadie. Honza je věrným fanouškem našeho klubu a nechybí při domácích zápasech na našem stadionu.

Nejdříve měl Honza možnost se setkat s teplickou legendou Pavlem Verbířem, který mu následně ukázal i celé zákulisí teplického stadionu, včetně zázemí kabiny A mužstva či press centrum. Následně mu v Síni slávy předal i dres s číslem 7 a jeho jménem či plakáty a podepsané kartičky všech hráčů A týmu. Honza měl možnost zhlédnout i trénink A týmu, po kterém se s mužstvem nejen vyfotografoval, ale sešel se i se svým nejoblíbenějším hráčem Tomášem Vondráškem a také trenéry A týmu Jiřím Jarošíkem a Tomášem Hunalem.

Žlutomodré splněné přání udělalo radost NicolasoviDalším hostem Žlutomodrého splněného přání byl Nicolas z Chebu, který dorazil na teplická Stínadla i v doprovodu své maminky Ivany.

Nicolas Úbl je i přes nepřízeň osudu usměvavý a společenský devítiletý chlapec. Od narození je vážně nemocný, přičemž trpí hydrocefalem, dětskou mozkovou obrnou, mentální retardací, epilepsií, poruchou řeči či má problémy se soustředěním.

V současné době pobývá na intenzivním rehabilitačním pobytu v teplických Kamenných lázních, na který mu finančně přispěl i Nadační fond FK Teplice. Při něm měl již v listopadu možnost navštívit i dva domácí zápasy našeho A týmu.

V pondělí měl Nicolas navíc možnost setkat se i s teplickou legendou Pavlem Verbířem, který mu následně ukázal i celé zákulisí teplického stadionu, včetně zázemí kabiny A mužstva či Síně slávy. Následně mu v teplické Síni slávy press centru předal i dres s číslem 30 a jeho jménem či drobné klubové suvenýry. "Nicolasovi se dnešní prohlídka stadionu velmi líbila. Samozřejmě mu velikou radost udělal i věnovaný teplický dres s jeho jménem," říká jeho maminka Ivana.

Žlutomodré přání potěšilo Matyáše

Dalším hostem Žlutomodrých přání byl dnes devítiletý Matyáš Stříbrný z Mostu. Matyáš dorazil na teplická Stínadla ještě před dopoledním tréninkem a to i se svojí babičkou a dědečkem.

S teplickou ikonou Pavlem Verbířem si nejdříve prohlédl nejen zázemí kabiny A mužstva, ale také ostatní zákoutí teplické AGC Arény. V Síni slávy mu předali ředitel klubu Rudolf Řepka a člen správní rady Nadačního fondu FK Teplice Oldřich Slavík také dres FK Teplice s jeho oblíbeným číslem 10 či další propagační materiály FK Teplice. Následně si Matyáš vychutnal i část dopoledního tréninku. Po jeho skončení se setkal a vyfotil i s celým A týmem.

Na závěr se sešel i se svým největším oblíbencem Mohamedem Yasserem, pro kterého si připravil řadu velmi zajímavých otázek. Díky tomu se například dozvěděl, za jaký zahraniční klub by chtěl jednou hrát, kdo je jeho oblíbeným hráčem či jaké sporty patří k nejpopulárnějším v Egyptě. Mohamed věnoval Matyášovi i několik podepsaných kartiček ze své fotbalové kariéry a také své kopačky a chrániče.

„Jsme velmi rádi, že jsme dnes mohli Matyáše přivítat na našem stadionu a splnit mu jeho velké přání setkat se s jeho největším oblíbencem ve žlutomodrém dresu a zároveň si osobně prohlédnout veškeré zákoutí našeho stadionu," říká CSR manažer FK Teplice Vilém Kunz.

Žlutomodré přání udělalo radost Pavlovi

Dalším hostem Žlutomodrých přání byl dnes Pavel z Lahoště, který dorazil na teplická Stínadla ještě před dopoledním tréninkem a to i se svými rodiči. Pavel je velkým fanouškem našeho klubu, přičemž pravidelně povzbuzuje našeho hráče v teplickém kotli a to i při některých venkovních zápasech. V nedávné době zápasil s řadou vážných zdravotních komplikací, ale ukázal, že je obrovským bojovníkem.

Před tréninkem se Pavel nejdříve sešel se svým oblíbencem Mohamedem Yasserem. Ten mu věnoval i několik podepsaných kartiček a také své kopačky. Teplická legenda Pavel Verbíř následně ukázala svému jmenovci nejen zázemí kabiny A mužstva, ale také ostatní zákoutí teplické AGC Arény. V Síni slávy mu předal také černý teplický dres Mohameda Yassera, který Pavlovi věnoval provozovatel fanshopu FK Teplice Miroslav Janota.

Po tréninku A týmu si Pavel popovídal také s trenérem Zdenko Frťalou a na závěr i společně vyfotil s některými hráči A týmu.

„Jsme moc rádi, že jsme mohli dnes Pavlovi udělat radost a ukázat mu zákoutí AGC Arény. Těšíme se, že brzy budeme moci splnit další Žlutomodré přání " říká CSR manažer FK Teplice Vilém Kunz.

Stínadla TV