FK Teplice esports

FK Teplice se rozhodl následovat přední sportovní kluby z celého světa a vstupuje do světa eSportu. Díky dohodě s týmem Nessus Gaming tak bude na eSportových turnajích a eventech reprezentovat ve hře FIFA FK Teplice hned čtveřice hráčů.

Esport se rozvíjí především v posledních letech a turnaje v tomto odvětví mají obrovskou sledovanost. Své eSportové týmy dnes mají zahraniční týmy jako Manchester City, West Ham United, Valencia nebo Schalke 04. Jako první se svým týmem v České republice pak přišla pražská Sparta. "Vnímáme obrovský marketingový potenciál světa her, eSports se v následujících letech bude rozhodně dále rozvíjet a nechceme zaspat hned na začátku, proto jsme moc rádi, že jsme se s Nessus Gaming dohodli na spolupráci," vysvětloval vznik eSportového týmu ředitel marketingu FK Teplice Martin Kovařík.

Tým Nessus Gaming, který bude FK Teplice reprezentovat, založil teplický rodák Štefan Šraga, jenž bude, kromě manažerské úlohy v týmu, také jedním z hráčů. "V Ústeckém kraji asi neexistuje prestižnější sportovní značka než je teplický fotbalový klub, proto pro nás bude čest na turnajích nosit žlutomodré barvy a reprezentovat klub ve světě eSports," říká Šraga, jehož bratranec David v Teplicích hrál a nakukoval i do ligového A mužstva.

Můžete sledovat instagram FK Teplice esports ZDE.

Stínadla TV