Teplice se vrací z Olomouce bez bodu

30. kolo, Chance Liga,
FK Teplice FC Hradec Králové
:

Ve 3. kole Chance ligy hráči Teplic na hrišti Sigmy Olomouc prohráli 1:2. Hanáci šli v utkání brzy do vedení, na což téměř okamžitě reagoval srovnáním Daniel Trubač. Zásah Jana Klimenta po změně stran se však žlutomodrým již stal osudným.

Trenéři vymýšleli na Sigmu ofenzivní překvapení, což jim zkomplikovalo svalové zranění Mohameda Yassera. Na trávník nakonec vyběhla útočná dvojice Roman Čerepkai – Filip Horský. Nejen její zásluhou si tepličtí fotbalisté v úvodu vypracovali několik příležitostí, chybělo však vážnější ohrožení branky. Nakonec se tak skóre podařilo otevřít naopak domácím. Ve skvělé formě hrající Filip Zorvan nacentroval v 11. minutě z rohu na hlavu Jiřího Spáčila, Jenž se nemýlil. Hned vzápětí však bylo srovnáno, když Josef Švanda po průniku po straně dostal míč před bránu, kde jej nekompromisně přetavil v gól Daniel Trubač. Brzy se do šance dostal i Roman Čerepkai, byl však bráněný a nedokázal ideálně zakončit.

Po půlhodině hry se Teplice na delší čas nastěhovaly na polovinu soupeře. Nejdříve po přímém kopu nebezpečně pálil Čerepkai, následně gólmana Koutného zaměstnala série rohových kopů, ze které hrozil Harušťák a znovu Čerepkai. Díky dobrému výkonu mladého brankáře se však šlo do kabin za nerozhodnutého stavu.

Po změně stran začala o něco aktivněji Sigma, za což byla v 54. minutě odměněna brankou. Jan Kliment obral o míč Lukáše Marečka a s přehledem zakončil svůj samostatný únik. Zdenko Frťala reagoval několikanásobným střídáním, při kterém se na hřiště dostal i Abdallah Gning. Ten se v 72. minutě exkluzivně uvolnil a našel rozběhlého Trubače, který bohužel střílel příliš doleva. Sedm minut před koncem utkání zatáhl v souboji za záchranou brzdu Tsykalo a vysloužil si druhou žlutou kartu znamenající vyloučení. V přesile hrající Olomouc si tak závěr duelu již pohlídala.