Bohemians Praha 1905
27. kolo, Chance Liga,
Bohemians Praha 1905 FK Teplice
:

Zaplněná Stínadla sledovala duel Teplic proti mistrovské Spartě, která utkání vyhrála 4:1. Na úvodní zásah Martina Vitíka žlutomodří zareagovali trefou Jaroslava Harušťáka, vyrovnaný stav však vydržel jen velmi krátce, když o vítězi v 61. minutě rozhodl Lukáš Haraslín. Další branky Pražané přidali v závěru do otevřené obrany.

Žlutomodří se nenechali rozhodit skutečností, že nastupují proti obhájcům titulu, a od úvodních minut se aktivně hnali dopředu. Dvakrát po sobě se do úniku dostal Abdallah Gning, poprvé však jeho pokus ve skluzu těsně minul bránu, při dalším úprku v 6. minutě jej vychytal Vindahl. Hráčům v rudých dresech se dlouho nedařilo vytvořit si soustavný tlak a favorit tak hrozil spíše ze standardních situací. Ve 35. minutě ale předvedli už opravdu nebezpečný moment, když Kuchta nejprve trefil břevno, a vzápětí se Birmančević jen těsně nedostal k dorážce. Pět minut před poločasem se tepličtí hnali do velmi zajímavého útoku, Pavel Svatek však zpoza vápna mířil pouze do Vindahlových rukavic.

Po změně stran už Sparťané udeřili. Hned z první akce vybojovali rohový kop, po kterém se k dorážce dostal Martin Vitík a zblízka otevřel skóre. Následně se k tvrdé střele prosadil Birmančević, avšak Richard Ludha další pohromě zabránil. Tento duel se vzápětí opakoval, ale znovu byl úspěšnější slovenský gólman. Zdenko Frťala následně oživil hru střídáním, což se okamžitě projevilo. Po hodině hry Bílkův centr prodloužil Yasser, k míči se dostal Jaroslav Harušťák a dopravil do sítě svou první branku v teplickém dresu. Oslava doplněná o srdíčko ukázané na tribunu mu však brzy zhořkla. Hned poté totiž po zmatku v teplické defenzivě Haraslín svou typickou obalovačkou na zadní tyč vrátil soupeři vedení.

Severočeši v závěru několikrát zahrozili, nebezpeční byli hlavně po rohových kopech. Když však v nastaveném čase vrhli všechny síly do útoku, Sparta je dvakrát potrestala. Nejprve utekl po straně Preciado, který naservíroval míč Olatunjimu, jenž přidal třetí branku. Nakonec se v 95. minutě do sítě odrazila ještě střela Ermala Krasniqiho, kterého dopředu vyslal dlouhým nákopem Ryneš.