Slavia Praha - Teplice 4:0 (2:0)

SK Slavia Praha
24. kolo, FORTUNA:LIGA,
SK Slavia Praha FK Teplice

Statistiky

Branky: 38. a 42. Jurásek, 57. Wallem. ŽK: 3. Mićević, 22. Chaloupek. Rozhodčí: Machálek - Kubr, Antoníček (Bělák). VAR, AVAR: Volek, Hájek. Diváci: 17 464.

Team logo

SK Slavia Praha

Staněk – Vlček (80. Provod), Ogbu, Zima, Diouf – Masopust (46. Tomič), Oscar (72. Tijani) – Jurásek (63. Zmrzlý), Jurečka, Wallem – Van Buren (63. Tecl).
Team logo

FK Teplice

Ludha – Tskyalo, Chaloupek, Mičević (46. Mareček) – Knapík - Urbanec (46. Beránek), Jukl, Trubač (74. Bílek), Švanda – Čerepkai (46. Vachoušek), Yasser (62. Křišťan).

Komentář k zápasu

Teplický tým vyrazil do Edenu s mohutnou podporou pěti autobusů plných fanoušků, autobusy vypravil kotel „Tepličáci“ a fanoušci byli i v zaplněném Edenu rozhodně slyšet. Jenže v sestavě chyběla trojice hostů ze Slavit Hronek, Fila, Labík a pro lehčí zranění vypadl také Kričfaluši. Ostrou premiéru v základní sestavě v letošním ročníku si tak připsal třeba Josef Švanda.

Slavia od úvodu zápasu obléhala teplický tým, velkou šanci měl v 11. minutě Vlček, ale těsně minul branku žlutomodrých. Poté přeci jen hosté otupili alespoň šance domácích. Ty se však vrátili po půlhodině hry a ve 38. minutě sešívaní poprvé skórovali, zpoza vápna napřáhl Jurásek a míč krásně zakroutil do šibenice za bezmocného Ludhu. Do poločasu dokázali domácí své vedení ještě navýšit, když se podruhé, tentokrát tvrdou přízemní střelou, prosadil Jurásek.

Po změně stran a trojím střídání začal teplický tým aktivně a hned po minutě mohl snížit střídající Beránek, ale jeho odstřel skončil těsně vedle pravé tyče. Žlutomodří měli i další náznaky šancí, ovšem trefila se opět Slavia, když se prosadil Wallem. Pak už se na hřiši hrálo bez větší příležitostí na obou stranách, až v nastavení Slavia přidala čtvrtou branku.