Teplice - Olomouc 2:0 (1:0)

18. kolo, FORTUNA:LIGA,
FK Teplice SK Sigma Olomouc
2:0

Branky: 22. Bílek, 88. Yasser. ŽK: 67. Fila - 84. Sláma, 90. Langer. ČK: 71. Beneš. Rozhodčí: Radina - Kubr, Pečenka (Trska). VAR, AVAR: Batík, Nádvorník. Diváci: 3047.

Ludha – Kričfaluši, Knapík, Mičević – Bílek, Mareček (84. Chaloupek), Beránek (66. Jukl), Trubač, Labík – Gning, Fila (89. Hronek).

SK Sigma Olomouc

Stoppen – Novák, Pokorný, Beneš, Křišťál (46. Sláma) – Breite (86. Šíp), Ventúra – Vodháněl, Zorvan (46. Uriča), Singhateh (90. Moses) – Juliš (73. Langer).

Teplický tým ve středu přivítal Olomouc v dohrávce 18. kola FORTUNA:LIGY, které bylo na Stínadlech odloženo na podzim kvůli nezpůsobilému terénu. Místo zraněného Tomáše Grigara se do branky postavil Richard Ludha, jinak zůstala sestava stejná.

Úvod zápasu mohl okořenit první ligovou brankou Ondřej Kričfaluši, ale jeho dělovka z velké dálky pouze zatřásla břevnem. První ligovou branku na Stínadlech přeci jen diváci viděli, nebyla ovšem od mladého Kričfalušiho, ale od přeci jen zkušenějšího Michala Bílka. Ten se z úhlu vrhl do dorážky zblokované střely a dělovku prorval až do sítě, čímž otevřel skóre. Pak se musel na druhé straně činit také Richard Ludha, ale všechny ošemetné situace zvládl, a tak do poločasové přestávky šli žlutomodří s vedením 1:0.

Po změně stran měl obrovskou příležitost na zvýšení Marek Beránek, který si zaběhl na centr Trubače, jenže z bezprostřední blízkosti poslal míč nad branku. Na druhé straně se musel zaskvět Richard Ludha, který prudkou ránu Ventúry vyrazil nad břevno. Do osudu utkání pak zasáhl Vít Beneš, který fauloval dvacet minut před koncem Roberta Jukla, který by šel sám na branku, uviděl tak červenou kartu a následovala teplická přesilovka. Tu hned mohl využít Michal Bílek, jenže chytrým odstřelem z přímého kopu trefil jen tyč. Výhru tak potvrdil až v 88. minutě Mohamed Yasser, který si při brejku zasekl míč a zkušeným obstřelem levačkou poslal míč o tyčku do branky. Teplický tým tak začal domácí trojboj ziskem tří bodů, už v sobotu však bude potřebovat znovu podpořit v boji proti Karviné, začínáme v 15:00.