Teplice - Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

FK Teplice
14. kolo, FORTUNA:LIGA,
FK Teplice FK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky: 89. Knapík. ŽK: 6. Jukl - 36. Suchomel, 43. Matějovský, 81. Kadlec. Rozhodčí: Berka - Hrabovský, Slavíček (Krejsa). VAR, AVAR: Petřík, Kříž. Diváci: 3387.

Team logo

FK Teplice

Grigar - Knapík, Chaloupek, Mićevič - Radosta, L. Mareček, Jukl, Bílek (63. Hora), Beránek (33.Hronek) - Trubač - Vachoušek (88. Tsykalo).
Team logo

FK Mladá Boleslav

Trmal – Kadlec, Karafiát, Suchý, Suchomel (54. Pulkrab) – Matějovský (54. Fulnek), Sakala – Jawo (54. Kušej), D. Mareček, Solomon – Hilál.

Komentář k zápasu

Teplický tým nastoupil v dalším domácím zápase proti Mladé Boleslavi, tedy proti třetímu týmu tabulky. Marodka a karetní absence se ve všech řadách vyprázdnily, ale bohužel i nadále chyběli hned tři ze čtyřech útočníků z kádru A mužstva. Na hrot se tak opět postavil osamocený Tadeáš Vachoušek.

První příležitost, a to hned obrovskou, měl ve 24. minutě Michal Bílek, kterého zpětnou přihrávkou našel Daniel Trubač. Teplický záložník z voleje protáhl Trmala, který s problémy vytáhl míč na břevno. O patnáct minut později centroval do vápna Mareček a tentokrát před odkrytou brankou na míč nedosáhli Hronek a Knapík. Boleslav poprvé zahrozila těsně před poločasem, když Solomon trefil boční síť.

Po změně stran fanoušci dlouho žádné velké šance neviděli, v 67. minutě navíc přišel výpadek proudu, který vyhodil osvětlení stadionu a duel se musel na dlouhou dobu přerušit. Po několikanásobném snažení se podařilo osvětlení opět nastartovat a zápas se mohl dohrávat. V 77. minutě vstřelil branku Petr Hronek, jenže gólovou radost opět zastavilo zkoumání VARu a následně odpískaný velmi těsný ofsajd teplického záložníka. Ale na Stínadlech v sobotu v podvečer udeřilo i podruhé, po vraceném rohu si na centr Lukáše Marečka naběhl Jan Knapík a mohl svůj gól oslavit přimo pod domácím kotlem.