Teplice - Liberec 2:2 (0:0)

5. kolo, Synot liga,
FK Teplice FC Slovan Liberec
2:2 (0:0)

Branky: 63. Vůch, 79. Krob (pen.) - 52. Hadaščok, 88. Luckassen. Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Urban. ŽK: Pimpara, Hadaščok, Fleišman, Frýdek, Šural, Luckassen (LIB).

Grigar - Matula (73. Vondrášek), Lüftner, Jablonský, Krob - Takács (46. Táborský), Ljevakovič - Vůch, Litsingi, Nivaldo - Mahmutovič (55. Kapolongo). Trenér: Ščasný.

FC Slovan Liberec

Kolář - Coufal, Pokorný, Pimpara, Fleišman - Hadaščok (81. Luckassen), Obročnik (65. Dydowicz), Ďubek, Sackey (65. Pavelka), Frýdek - Šural. Trenér: Slovák.

Tepličtí hráči přivítali v pátek večer na Stínadlech liberecký Slovan. Kouč Zdeněk Ščasný vsadil na stejnou sestavu jako v minulém kole proti Slavii. Na lavičce tak zůstala čerstvá posila Ulrich Kapolongo.

V prvním poločase byl aktivnější hostující Slovan, který několikrát hodně zaměstnal brankáře Tomáše Grigara a především díky němu žlutomodří po prvním dějství drželi bezbrankový stav.

Změna nepřišla ani v úvodu druhého poločasu, a tak se v 52. minutě dostal Liberec zásluhou Hadaščoka do vedení. Vyrovnání ovšem mohlo být rychlé, Litsingiho střelu Kolář vytáhl jen díky reflexivnímu zákroku. Na stav 1:1 si tak fanoušci museli počkat až do 63. minutě, po rychlé akci srovnal Vůch. A žlutomodrým se povedl dokonalý obrat, faul na Litsingiho potrestal z nařízené penalty Jan Krob. Jenže Liberec dokázal vyrovnat tři minuty před koncem, když se trefil Luckassen. Zápas tak skončil remízou 2:2.