TEPLICE B - MOST 1:0 (1:0)

9. kolo, 3. česká fotbalová liga - skupina B,
FK Teplice FK Baník Most - Souš
1:0

BRANKY: 36. Tsykalo (as. Hora). ŽK: 28. Tsykalo, 82. Emmer (oba Teplice). ROZHODČÍ: Švagr - Polena, Popelka. DELEGÁT: Bláha. DIVÁCI: 35️0.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY:
Střely na branku 4:2 (2:1, 2:1) - Střely mimo branku 6:3 (2:1, 4:2) - Střely zblokované 6:3 (3:1, 3:2) - STŘELY CELKEM 16:8 (7:3, 9:5) - Vyložené šance 4:2 (1:1, 3:1) - Rohy 9:4 (5:1, 4:3) - Ofsajdy 2:1 (1:0, 1:1) - Fauly 12:7 (6:3, 6:4).

Němeček - Hora, Tsykalo, Bílek, Kolář - Podaný (69. Bednár), Emmer (86. Pokorný), Sedláček, Beránek (86. Köstl) - Vachoušek M. (K) (79. Korselt), Vachoušek T.

PŘIPRAVENI: Grümann (B) - Bzura, Váňa.

TRENÉŘI: Šourek - Stožický, Lipš, Novák.

FK Baník Most - Souš

Holý - Marhoul (46. Novák), Foungala, Petržílka, Damašek (46. Rjaska) - Balázs (63. Novický), Petr, Šimeček, Štefko (85. Pátek) - Novotný (K), Procházka.

PŘIPRAVENI: Kolodziej (B) - Cibulka, Fišer.

TRENÉŘI: Horváth - Kocík, Popelka, Aschenbrenner, Patka.

B-tým Sklářů v 9.kole třetí české fotbalové ligy zvládl severočeské derby a v domácím prostředí porazil brankou stopera Yehora Tsykala rivala z nedalekého Mostu po výsledku 1:0.

Hned v 1.minutě měli domácí brankovou příležitost. Rohový kop Michala Bílka prodloužil hlavou Jakub Hora a míč proletěl jen těsně vedle levé tyčky branky Tomáše Holého. A právě Jakub Hora byl jedním z hlavních strůjců vedoucí branky Sklářů ve 34.minutě. Po jeho autovém vhazování mu míč narazil Jakub Emmer a Jakub Hora poslal pravačkou před branku Mostu ukázkový polovysoký a zároveň dostatečně prudký centr na přední tyč. Ten proletěl malým vápnem až na zadní tyč, kde ho do mostecké sítě dorazil hlavou nabíhající stoper Sklářů Yehor Tsykalo - 1:0. Hosté mohli vyrovnat v samotném závěru prvního poločasu z trestného kopu Filipa Šimečka, který ale zákrokem utkání skvěle vyrazil na roh domácí brankář Luděk Němeček.

Šest minut po zahájení druhého poločasu přišla další branková příležitost domácích Sklářů. Jakub Emmer po dlouhém výkopu Luďka Němečka zkoušel přelobovat vyběhnuvšího mosteckého brankáře Holého, ale jeho nadějný pokus skončil jen těsně nad brankou hostí. V 63.minutě mohli skóroval mostečtí, když nebezpečná střela Filipa Šimečka po zpětné přihrávce Dominika Procházky minula pravou tyč branky Luďka Němečka. Postupem času se hosté stále více tlačili do šestnáctky Teplic, ale domácí obrana byla dobře konsolidovaná, nebezpečné pokusy Mostu dokázala bez větších problémů eliminovat a naopak domácí ofenzivu několikrát vyslala do nebezpečných brejků. V 81.minutě po dlouhém pasu v pohodě hrajícího Michala Bílka trefil při nadějném pokusu břevno odkryté mostecké branky Tadeáš Vachoušek. V 87.minutě mohl navýšit vedení Sklářů střídající Matyáš Korselt, ale jeho střela z bezprostřední blízkosti po zpětné přihrávce Samuela Bednára skončila nad břevnem Holého branky.

Defenziva Sklářů do konce utkání včetně čtyřminutového nastavení Most do žádné vážnější příležitosti nepustila a po zásluze tak moli domácí slavit zisk důležitých tří mistrovských bodů.