Severočeský thriller rozsekl v nastavení Gning!

4. kolo, Chance Liga,
FK Teplice FC Slovan Liberec
2:1 (1:0)

Branky: 17. Horský, 90+4. Gning, 46. Letenay. ŽK: 4:3 (Horský, Vachoušek, Svatek, Gning – Mikula, Hlavatý, Frýdek). Rozhodčí: Trska – Volf, Zoufalý. Diváci: 3876

Němeček - Bílek, Beránek (25. Svatek), Horský (72. Labík), Vachoušek (46. Gning), Harušťák (81. Čerepkai), Mičevič, Trubač, Jukl, Kričfaluši, Radosta

FC Slovan Liberec

Bačkovský – Mikula (46. Halinský), Višinský (83. Dulay), Icha, Tupta (67. Frýdek), Ševínský, Hlavatý, Preisler (46. Pourzitidis), Ahmad, Kayondo, Nyarko (46. Letenay)

Čtvrté kolo Chance ligy přineslo vítězný domácí zápas Teplic proti Slovanu Liberec. O výhře rozhodl v nastavení dramatického duelu Abdallah Gning, pro kterého šlo o první branku v sezóně.

Žlutomodří byli před utkáním na bodové nule a zároveň řešili celou řadu zdravotních problémů. V sestavě navíc nemohli počítat s vykartovaným Tsykalem a z rozcvičky odstoupivším Marečkem.

V úvodu však žádná z těchto komplikací nebyla znát a Teplice rozehrály duel celků ze severu Čech aktivně. Hned po deseti minutách hry Tadeáš Vachoušek svým důrazem málem donutil soupeře k vlastní brance. V 17. minutě se libereckou defenzivou prosmýkl libereckou defenzivou a otevřel svou levačkou skóre. Nebyla odehrána ani půlhodina hry, když přišla další vynucená změna – Marka Beránka musel střídat Pavel Svatek.

Dobře naladěným a aktivně fandícím tribunám na Stínadlech poté do poločasu několikrát zatrnulo, hlavně při šancích Benjamina Nyarka. Na druhé straně se však domácí také dostali do několika příležitostí, hlavně díky své bojovnosti.

Liberec do druhé půle poslal tři nové hráče, čímž vyrovnal počet zdravých náhradníků do pole, kteří se na teplické straně mohli zapojit do poločasového baga. Hned po minutě se ke střídajícímu Letenayovi odrazil míč, což mu umožnilo obhodit gólmana a vyrovnat skóre.

Žlutomodří statečně bojovali a snažili se dostat do šance, vzadu je zase podržel Luděk Němeček. Ten v 72. minutě uhasil Letenayovu gólovku a poté lapil i Tuptovu střelu z dálky. I díky těmto zákroků se nakonec domácí fotbalisté mohli radovat. Ve čtvrté minutě nastavení totiž důrazný Čerepkai hlavou vybojoval míč pro Gninga, který si jej dobře zpracoval a z bezprostřední blízkosti zařídil důležité tři body!