FC Hradec Králové
1. kolo, Chance Liga,
FC Hradec Králové FK Teplice
1:0 (0:0)

Branky: 95. Spáčil. ŽK: 7:3 (Dancák, Harazim, Kodeš, Čech, Čmelík, Hais, Koubek – Bílek, Trubač, Gning). Rozhodčí: Černý – Paták, Pospíšil. Diváci: 6248

Zadražil - Čihák, Pilař (77. Hais), Dancák, Spáčil, Juliš (74. Náprstek), Harazim (63. Čmelík), Kodeš (90. Kaštánek), Čech, Horák, Vlkanova (46. Koubek)

Ludha – Švanda (72. Radosta), Bílek (58. Zsigmond), Horský, Havelka (68. Beránek), Harušťák (72. Labík), Tsykalo, Mičevič, Trubač, Mareček, Gning (58. Svatek)

Fotbalisté Teplic v prvním kole Chance Ligy na půdě Hradce Králové prohráli 0:1. Po vyrovnaném výkonu rozhodl o vítězství Východočechů v nastaveném čase Karel Spáčil.

Severočeši dopředu věděli, že do utkání oproti loňskému ročníku nastoupí v pozměněné sestavě, před zápasem navíc přibylo několik absencí. Možná i proto si domácí v úvodu vypracovali tlak, ze kterého však nevytvořili výraznější šanci. Hra se postupně vyrovnala a tepličtí fotbalisté byli stále nebezpečnější. Po odehrané čtvrthodině se dostal do dvou šancí během chvíle Abdallah Gning, ale ani jedna hlavička gólová nebyla. Obě defenzivy se následně zpevnily a první půle další velkou příležitost nepřinesla.

Po změně stran se náběhem dostal do šance Gning, avšak jeho střela gólové parametry neměla. Necelou hodinu hry trvalo, než se svého prvoligového debutu dočkali hned dva hráči – Kevin Zsigmond a Pavel Svatek. V 70. minutě po sklepnutém centru Kevina Zsigmonda zakončoval Filip Horský, v pádu však nedokázal dát míči dostatečnou razanci.

Vypadalo to, že se v závěru oba celky po zkušenosti ze čtyř vzájemných utkání v minulé sezóně do šance nepustí, pak ale přišlo hektické nastavení. V 90. minutě se po rohovém kopu Severočeši prosadili díky teči jednoho z hradeckých obránců, videorozhodčí však branku odvolal. Hned z následující akce se prosadil Karel Spáčil, jehož střelu Richard Ludha těsně nedokázal vytlačit mimo tři tyče.