Němeček L. (1) - Krsmanovič N. (3), Tsykalo Y. (16), Křišťan J. (21), Procházka D. (24), Bednár S. (29), Dramé S. © (44), Sarr I. (50), Hrdlička P. (54), Lukáš M. (59), Emmer J. (60).

PŘIPRAVENI:
Grümann J. (31) B.

TRENÉŘI:
Jamrich L., Stožický V., Novák J.

Důležitý duel odehrál B-tým Sklářů na hřišti hradeckých Votroků. Přestože šli domácí v 76.minutě po trefě Koubka do vedení, dokázali hosté ze severu Čech v první minutě nastavení vyrovnat po přesné hlavičce stopera Martina Lukáše. A když už se zdálo, že utkání skončí zaslouženou remízou, propadl dlouhý aut hradeckého Boniše až na zadní tyč teplické branky, kde ho dorazil doslova v poslední vteřině utkání do odkryté branky neobsazený domácí Štěpán Harazim a rozhodl tak o tom, že důležité tři body zůstanou pod hradeckou Bílou věží.

První poločas patřil hostům z Teplic, kteří byli aktivnější a dokázali si během úvodních 45 minut vypracovat až tři vyložené brankové příležitosti. V samotném úvodu sice zahrozili domácí Votroci, když se dostal k nebezpečné hlavičce Koubek, ale hostující brankář Luděk Němeček si s ní bez větších problémů poradil. V 11.minutě se v první obrovské šanci Teplic objevil Samuel Bednár, který ve skvělé pozici v šestnáctce Votroků po přesné přihrávce Dominika Procházky před domácím Zadražilem v rychlosti netrefil správně míč a jen těsně minul levou tyč hradecké branky. Ve 26.minutě teplický Dominik Procházka hlavou po centru Nemanji Krsmanoviče jen těsně minul pravou tyč branky domácích. Ve 33.minutě zahrozili také Východočeši po rohovém kopu Podhorockého, když následné Balounově hlavičce chybělo jen několik málo centimetrů k cestě do teplické sítě. V první minutě nastavení prvního poločasu ještě zaujala samostatná akce Jakuba Křišťana, který si udělal z domácí obrany slalomové tyče a jeho přízemní střela jen o kousíček prosvištěla kolem levé tyče. A tak šli nakonec oba týmy do kabin po hvizdu rozhodčího Jansy za bezbrankového stavu.

Podařenější vstup do druhého poločasu měl domácí Hradec. Jeho sílícímu tlaku ale teplická obrana dlouho srdnatě odolávala v čele s pozorným brankářem Němečkem. Bohužel v 76.minutě to byl právě domácí Hradec, který se dočkal úvodního přesného zásahu, když po přímém kopu Dancáka hlavičku Harazima odraženou od břevna dorazil do teplické sítě hradecký útočník Koubek – 1:0. Domácí pak jednobrankové vedení bránili, ale ztratili ho v první minutě nastavení po standardní situaci Teplic, když se po centru Jakuba Křišťana hlavou trefil stoper Martin Lukáš – 1:1. A když už se zdálo, že důležitý duel míří do spravedlivé dělby mistrovských bodů, podařilo se domácím Votrokům doslova v poslední vteřině utkání vstřelit veledůležitou vítěznou branku. Dlouhý aut Boniše do vápna hostí propadl až na zadní tyč, kde ho neobsazený Lukáš Harazim dotlačil do teplické sítě – 2:1.

Ohlasy trenérů

PAVEL KRMAŠ - trenér domácího týmu FC HRADEC KRÁLOVÉ B:

"Hrál předposlední s posledním, oba celky si dobře uvědomovaly důležitost tohoto utkání. Obě mužstva byla posílena hráči z širšího kádru A-týmů. Tomu odpovídal i průběh střetnutí, sledovali jsme vyrovnaný bojovný zápas plný nasazení. Obě strany si dokázaly vypracovat několik menších šancí, když jsme se po standardce dostali do vedení, tak jsme si mysleli, že už to uhrajeme na nulu, jenže v 90. minutě jsme dostali vyrovnávací gól. V závěru jsme pak byli o něco šťastnější. Bodů z tohoto utkání si velice vážíme, protože kluci zápas odmakali do poslední chvíle, za což byli odměněni. Jsme tedy velice rádi, protože šlo o hrozně důležitý duel, který se nám podařilo zvládnout. Teď se ještě musíme připravit na Velvary, kam jedeme příští týden. Pokusíme se z nás dostat vše, co v našich silách po tomhle náročném souboji zbylo.“

LADISLAV JAMRICH - trenér hostujícího týmu FK TEPLICE B:

"Dnešní utkání nabídlo na těžkém terénu zajímavou podívanou díky oběma soupeřům se šťastnějším koncem pro domácí Hradec Králové.

Celý týden jsme se na Votroky poctivě připravovali a na východ Čech jsme odjeli s odhodláním bodovat. První poločas nám vyšel, byli jsme aktivnější a nebezpečnější, ale bohužel chybělo to nejdůležitější, branky. Druhá půle naopak vyzněla pro domácí, ale nám se dařilo jejich útočné choutky poměrně úspěšně eliminovat. Utkání rozhodly v závěrečných 15 minutách tři standardní situace. Díky té první šli brankou Koubka do vedení domácí. Na tuto branku se nám podařilo v první minutě nastavení po centru Kuby Křišťana a přesné hlavičce Martina Lukáše úspěšně reagovat. Na dlouhý aut a následnou dorážku Harazima doslova v poslední vteřině nastavení jsme již reagovat nedokázali, rozhodčí Jansa nám k tomu již nedal prostor a utkání ukončil.

Dnešní porážka mě hodně bolí a to hlavně díky klukům, kteří celé utkání dřeli, ale bohužel kýžená odměna za celotýdenní dřinu se nedostavila. Dnes rozhodlo několik málo vteřin, kdy se nám dostatečně nepodařilo pokrýt nebezpečné hráče domácích v naší šestnáctce při dvou standardních situacích. Přes naše enormní nasazení a bojovnost se bohužel opět potvrdilo, že nesmíme vypadnout z koncentrace ani na malou chviličku a pozornost je potřeba udržet až do závěrečného hvizdu rozhodčího.

My se ale budeme rvát dál a již od zítra se začneme připravovat na našeho dalšího soupeře. V neděli 12.listopadu hostíme v domácím prostředí na Stínadlech dopoledne od 11 hodin v severočeském derby B-tým Slovanu Liberec."