FK Pardubice
21. kolo, FORTUNA:LIGA,
FK Pardubice FK Teplice
1:1

Branky: 1. Zlatohlávek. ŽK: 42. Ortíz, 63. Kinský – 45+2. Gning, 45+3. Prášil (trenér). Rozhodčí: Kvítek - Kříž (33. Zaoral), Šafránková (Zaoral). VAR, AVAR: Adámková, Hájek. Diváci: 3028.

Kinský – Mareš (26. Surzyn), Halinský, Ortíz, Chlumecký – Kissiedou (46. Tischler), Icha, Hlavatý – Patrák (82. Donát), Daněk (68. Vacek), Zlatohlávek (68. Černý).

Grigar (74. Ludha) – Kričfaluši, Knapík, Mičević – Bílek, Mareček (74. Chaloupek), Beránek (55. Hronek), Labík – Trubač – Fila (55. Čerepkai), Gning (46. Yasser).

Teplický tým vyrazil ve druhém jarním kole na hřiště probuzených Pardubic, které dokázaly zvítězit jak na hřišti Slovácka, tak ve středeční dohrávce v Karviné. Trenér Zdenko Frťala poslal do zápasu stejnou sestavu jako v minulém kole proti Zlínu, na lavičku už navíc po zranění mohli usednout také Robert Jukl a Štěpán Chaloupek.

Hned začátek zápasu však byl studenou sprchou pro žlutomodré, Mićević sebral míč Grigarovi, jenže ho nedokázal odkopnout a zmatků využil Zlatohlávek, který hned v první minutě otevřel skóre. Od té doby však hrály jen Teplice, na noze měl chvilku poté vyrovnání Fila, ale jeho tvrdou ráno Kinský zkrotil. Po jednom z rohových kopů už se zdálo, že je domácí brankář překonaný a Kričfaluši se natahoval, aby míč dorazil do sítě, jenže nakonec se dokázal Kinský pro míč natáhnout a sebrat ho mladému obránci Teplic z nohy.

Tepličtí útočníci domácí obranu hodně trápili, několikrát se dostali přes stoperskou dvojici, jejíž zákroky zaváněly faulem, penalta však nepřišla. Stejně jako do poločasu vyrovnávací gól.

Po změně stran nahradil Gninga, který měl na svém kontě žlutou kartu, Yasser a žlutomodří se vrhli za vyrovnáním. A právě on neměl daleko k jeho naplnění, po centru Kričfalušiho totiž poslal hlavičku těsně nad branku. Další možnost měl v 63. minutě Mareček, který se tvrdě položil do odraženého balónu a táhlá rána letěla přibližně půl metru nad branku. Z dálky to zkusil také o několik minut později Daniel Trubač, ale i jeho pokus se nevešel mezi tři tyče.

Čtvrthodiny před koncem navíc musel pro zranění střídat Tomáš Grigar, kterého trápilo svalové zranění. Do branky se tak poprvé v ligovém zápase za Teplice postavil Richard Ludha. Kromě něj nastoupil po zranění také Štěpán Chaloupek, který nahradil Lukáše Marečka. Místo něj se do záložní řady posunul Kričfaluši. A právě Chaloupek s kapitánskou páskou na ruce byl ten, který dokázal srovnat, po centru ze strany se položil do hlavičky a zamířil přesně. Zajistil tak bod ze hřiště Pardubic po výsledku 1:1.