Teplice - Sparta Praha 1:1 (0:1)

FK Teplice
5. kolo, FORTUNA:LIGA,
FK Teplice AC Sparta Praha

Statistiky

Branky: 85. Yasser - 35. Kuchta ŽK: 45+6. Frťala, 46. Fila - 45+6. Loučka ČK: 45+3. Krejčí Rozhodčí: Volek - Nádvorník, Vlček (Starý) VAR, AVAR: Kocourek, Hrabovský Diváci: 15 841

Team logo

FK Teplice

Grigar - Mareček, Chaloupek, Tsykalo - Hora (61. Krsmanović), Jukl (73. Knapík), Hronek (73. Křišťan), Radosta - Trubač - Vachoušek (57. Yasser), Fila
Team logo

AC Sparta Praha

Vindahl – Panák, Vitík, Krejčí – Mejdr, Pavelka, Laçi, Ryneš (78. Zelený) – Minčev (63. Sejk), Kuchta (63. Olatunji), Haraslín (46. Sadílek)

Komentář k zápasu

Teplický tým přivítal před téměř šestnáctitisícovou návštěvou v sobotu v podvečer pražskou Spartou. Trenér Frťala už mohl počítat s novou akvizicí ze Slavie - Petrem Hronkem. Rovněž se mu uzdravil Daniel Trubač, alespoň na lavičku se po zranění posadil Jan Knapík.

Žlutomodří se od úvodu favorizovaného soupeře nezalekli a v 8. minutě to z dálky zkusil Fila, který pořádně protáhl Vindahla v brance hostů. Sparta výrazněji zahrozila v 25. minutě střelou Haraslína, která skončila vedle pravé tyče. Následně navíc Ryneš i Mejdr trefili tyč domácí branky. Prosadil se tak až v 35. minutě Jan Kuchta, když využil nepřehledné situace, kdy to vypadalo na ofsajd a skóroval. V nastavení mohl jít do úniku na brankáře Daniel Fila, jenže byl zastaven Krejčím a ten po zásahu VARu musel pod sprchy.

Po změně stran měl velkou šanci Tadeáš Vachoušek, kterému posílal míč pod sebe na penaltu Trubač, jenže Vachouškovi střela nesedla a míč šel do zámezí. Nadšení diváci, podporující domácí tým, se ale vyrovnávacího gólu přeci jen dočkali, v 85. minutě ho po rohovém kopu vstřelil Mohamed Yasser, pro kterého to byla první ligová branka v kariéře. Poté už zápas došel do remízového výsledku, a Teplice tak jako první tým v letošním ročníku FORTUNA:LIGY obral Spartu o body.