Olomouc - Teplice 2:1 (0:0)

SK Sigma Olomouc
4. kolo, FORTUNA:LIGA,
SK Sigma Olomouc FK Teplice

Statistiky

Branky: 55. a 74. Vodháněl - 72. Krsmanović. ŽK: 70. Pokorný - 61. Tsykalo, 69. Křišťan. Rozhodčí: Kotala - Podaný, Hurych (Černý). VAR, AVAR: Starý, Hájek. Diváci: 3588.

Team logo

SK Sigma Olomouc

Macík – Chvátal, Pokorný, Beneš, Zmrzlý – Breite, Ventúra (68. Pospíšil) – Vodháněl, Fortelný (83. Zorvan), Navrátil – Juliš (88. Muritala).
Team logo

FK Teplice

Grigar - Mareček, Chaloupek, Hora (46. Tsykalo) - Bílek, Jukl (65. Křišťan), Dramé, Radosta - Beránek - Vachoušek (57. Gning, 67. Krsmanović), Fila.

Komentář k zápasu

Teplický tým vyrazil ke čtvrtému ligovému kolu do Olomouce ve značně oslabené sestavě. Ke Knapíkovi s Mićevićem se v rámci absencí přidali a doma museli zůstat s nemocí Daniel Trubač a se svalovým zraněním Jakub Urbanec. Abdallah Gning pak začal jen na lavičce, když vynechal několik tréninků v uplynulém týdnu rovněž kvůli zdravotním potížím. Premiéru v základní sestavě si tak v letošní sezóně odbyli Tadeáš Vachoušek, Michal Bílek a Marek Beránek.

Fanoušci na Andrově stadionu sledovali v prvním poločase vyrovnaný duel, domácí sice zahrozili Julišem, ale na druhé straně se pro změnu ukázali právě Beránek s Vachouškem. Po půlhodině hry musel Tomáš Grigar vytáhnout výtečný zákrok proti hlavičce Juliše, kterou vytáhl na roh. Rozhodčí vzápětí ukázal rovněž ofsajd, ale i tak šlo o výborný zákrok teplického brakáře. Na druhé straně domácího Macíka protáhl pět minut před poločasem Radosta, ovšem ani po jeho pokusu se skóre neměnilo.

Po změně stran už do druhého poločasu nenaskočil Jakub Hora, další premiéru si tak připsal stoper Yehor Tsykalo. Domácí se dokázali dostat do vedení v 55. minutě, když si Vodháněl navedl míč z pravé strany a přes klubko hráčů ho poslal po zemi přímo k tyči. Velkou šanci na srovnání měl po hodině hry Gning, který vyslal z pravé strany nebezpečný pokus, který však skončil na boční síti. Srovnání tak musel zařídit až dvacet minut před koncem Nemanja Krsmanović, který neskutečným volejem poslal odražený míč po rohovém kopu přímo do šibenice. Jenže radost z vyrovnání netrvala dlouho, hned vzápětí poslal totiž domácí do vedení opět Vodháněl. Obrovskou šanci na další srovnání skóre měl po rohovém kopu hlavou Fila, jenže prudkým pokusem orazítkoval pouze břevno. Žlutomodří se tak bohužel z Hané vrací bez bodů, ale už příští sobotu je čeká další domácí zápas, tentokrát proti Spartě, kde potřebují vaši pomoc.