Tomáš Grigar: Nic nevzdáváme!

Tomáš Grigar stejně jako na Spartě chytil proti Pardubicím penaltu, bodů se ale Teplice přesto nedočkaly. S Východočechy „skláři" prohráli 1:2 a v tabulce se dál potápí.

Co říct k porážce?
Říkali jsme si, že rozhodne první gól. Bohužel jsme ho dostali my. Momentálně nemáme sílu otočit zápas. Pardubice hrály v bloku, my si jen nahrávali do půlky. Hosté z toho těžili, měli protiútoky.

Co se stalo při prvním gólu? Nedomluvili jste se s Hyčkou?
Měli jsme v klidu balon, dali jsme to do auto, najednou centr z pravé strany, Lojzík tam byl s hráčem. Musím se podívat na video, jestli se nemohlo udělat víc.

Jaké z tvého pohledu byly penaltové situace v pokutovém území Teplic?
Vždy jsem se díval na balon, tak jsem to neviděl. Poprvé rozhodčí říkal, že to byla jasná penalta. Při druhé jsem si říkal, jestli jsem nepřešlápl, ale sudí řekl, že tam byl šlapák. Ještě jsem to nezažil. Jsou tu dva rozhodčí, tak doufám, že to bylo vše správně.

První penaltu jsi chytil. Jaké jste měl po ní pocity?
Věděl jsem, že jsme přežili penaltu, že nám to dá novou krev do žil, že zápas minimálně zremizujeme. Hned pak ale šel rozhodčí kontrolovat situaci při dorážce a nařídil další penaltu.

A v závěru se přezkoumávala i situace ve vápně Pardubic, to už jsi byl na hrotu. Co se dělo?
Rozhodčí měl prst na uchu a radil se s VARem, nic tam ale nebylo, kopal se roh.

Co se po zápase dělo v kabině?
Bylo tam dusno, vyříkávali jsme si to.

Vnímáš, že se propast na příčky, které zaručují záchranu, prohlubuje?
Je to špatná situace, ale nic nevzdáváme. Budeme bojovat do posledního kola.