Daniel Fila: Klape nám to na hřišti i mimo něj, jsme jedna velká parta

Daniel Fila se před zápasem s Libercem necítil nejlépe, sužovaly ho bolesti zad. Nakonec ale nastoupil a dokonce dal parádní gól. Teplice porazily Liberec 2:0, Fila se se svými kamarády mohl radovat z dalšího bodového přísunu.

Až na jedno malé zaškobrtnutí jste zvládli sérii tří domácích zápasů.
Je to super, jen nás maličko mrzí ta Karviná. Ale máme celkem hodně bodů ze začátku jara, tak v tom teď musíme dál pokračovat.

Koukáte se už nahoru? Od šestého místa vás dělí jeden bod. Nebo vás spíš trenér Frťala nabádá, ať jste ostražití?
Nabádá... Ale zase je to jen jeden bod, tak se nahoru trošku díváme. Každý zápas je ale těžký, navíc před námi je Slavia venku, kde hodně hráčů nemůže hrát, ale máme hráče z širšího kádru, kteří už ukázali svou kvalitu a věřím, že to i oni zvládnou.

Určitě by ale bylo lákavé se posunout mezi top šestku, hrát atraktivní zápasy, že?
Každý by to chtěl. Ale je před námi plno zápasů. Můžeme být klidně i desátí, musíme být skromní a dál makat.

Dal jsi krásný gól. Určitě nebyl tak jednoduchý, jak vypadal z hlediště.
Byl tam krásný centr od Trubače. Doufal jsem, že to trefí přímo na mě. Já si to chtěl prvním dotykem zpracovat tak, abych mohl druhým střílet. Jsem rád, že to tam spadlo, byl to asi můj nejhezčí gól v Teplicích.

Čím to, že ti jaro tak vychází? Máš už čtyři góly.
Jsem zdravý, absolvoval jsem celou přípravu, cítím se dobře. Spíš je to týmové. Klape nám to na hřišti i mimo něj, jsme jedna velká parta, v tom je naše síla!