Tomáš Grigar: Nešlo nám to fotbalově, ale byla tam bojovnost a nasazení

Jednoznačně nejlepším hráčem Teplic byl v nedělní Olomouci jejich brankář Tomáš Grigar. Zlikvidoval několik šancí Hanáků a výrazně tak přispěl k zisku cenného bodu za remízu 0:0.

Jaké je tvé hodnocení zápasu?
Olomouc byla lepším mančaftem. My měli štěstí. Bod bereme. Urvali jsme to, neměli jsme ani jednu střelu na bránu. V závěru jsme Olomouc do žádné šance nepustili, naopak jsme to podrželi na jejich polovině. Za to jsem moc rád.

Dopředu vám to moc nešlo. Čím to bylo?
Máme za sebou tři vítězné zápasy, nám to ale dnes nešlo, Olomouc byla lepší. Nebyli jsme ne míči, měli jsme jen nákopy.

Nechtělo to víc odvahy?
Nehráli jsem tolik kombinační fotbal, bylo to pro naše útočníky těžké. Z toho pramenilo, že jsme nebyli na míči. Neměli jsme ani sběr míčů. Nebylo to od nás moc fotbalové. Bod tam ale je.

Co jste si říkali v kabině o půli? Nabádali jste se ke změně?
Udělali jsme hned dvě změny v sestavě. Myslím, že ten druhý poločas byl o chloupek lepší. Nebyl to úplně dobrý výkon, ale trošku se to zvedlo.

Vypěnil jsi, postrkával ses ve vápně s hráči domácích. Co se stalo?
Cítili jsme, že nám to nejde fotbalově. Muselo tam být aspoň nasazení a bojovnost. Tak proto. Takové zápasy jsou. Dostanete gól a už se nezvednete. Šel jsem do centru, trefil mě loktem do břicha, tak jsem trošku vystartoval.

Vypozoroval jsi na Sigmě, že na rozdíl od začátku sezony jí to nelepí?
My máme ze čtyř zápasů tři nuly, tak nevím, jestli jim to nelepí, nebo my se zlepšili v defenzivě. Nedokážu odpovědět.