Proběhla tisková konference, která představila novinky v klubu

​Ve středu po obědě se na Stínadlech uskutečnila tisková konference FK Teplice po skončení sezóny 2020/2021, která měla za úkol zhodnotit proběhlý ročník FORTUNA:LIGY, ale také představit novinky v klubové mládeži i směrem k divákům na novou sezónu.

Na úvod tiskové konference zhodnotil uplynulou sezónu předseda představenstva Pavel Šedlbauer: "Musím vyjádřit velikou nespokojenost svou i představenstva s tím, jak jsme skončili uplynulý ročník. Bohužel jsme nebyli schopni především v závěru hrát to, na co mužstvo má, a bohužel jsem si takto nepředstavoval boj o záchranu. Věřím, že teď se dají hráči dohromady fyzicky a psychicky, zahájíme přípravu a především sezónu úplně jinak! Samozřejmě problémem jsou finance, což věřím, že budou chápat i naši fanoušci, ale věřím, že i s těmi prostředky, co máme, se můžeme o pár míst v tabulce posunout." Doplnil ho ředitel klubu Rudolf Řepka: "Obdrželi jsme od realizačního týmu detailní analýzu uplnulé sezóny, která se věnuje problémům, které nás trápily. Výsledky v rámci tohoto ročníku byly velmi ovlivněny rozsáhlou marodkou, která mužstvo postihla už během podzimu a pak ještě ve větší míře na jaře v nejdůležitějších chvílích." Na nepovodené sezóně se však dají najít i některá dílčí pozitiva. "Podařilo se do sestavy zapracovat naše odchovance jako je Honza Knapík, Láďa Kodad nebo Matěj Radosta, další mladíci jako Matyáš Korselt, Tadeáš Vachoušek nebo Radek Chvarvát se pak postupně s A mužstvem seznamují v rámci tréninkového procesu. Do týmu také výborně zapadl po svém příchodu Robert Jukl a stal se důležitou součastí naší sestavy," hodnotí sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Nyní už klub ze Stínadel vzhlíží k novému ročníku, který odstartuje na konci července, příprava na něj však vypukne už za necelé tři týdny. "Tým povede i nadále dosavadní trenérský tým, povedlo se mu zapracovat odchovance do sestavy, navíc se tým adaptoval na zvýšené tréninkové zatížení, úspěšně jsme si vedli i v MOL Cupu," vysvětluje ředitel klubu. Cílem klubu bude i nadále zapracovávat vlastní odchovance i nově příchozí mladé hráče. "Hledáme posily do našeho týmu, finanční situace ovšem není taková, abychom mohli nakupovat hotové hráče, ale posílení samozřejmě plánujeme," dodává Řepka. Na začátku týdne klub oznámil příchod Martin Chlumeckého, pokračovat by měl také brankář Jan Čtvrtečka. "Máme domluvené jeho dvouleté hostování ze Sparty s následnou opcí na přestup, je to nyní před podpisem, chceme také zabojovat o pokračování Jana Fortelného, o kterého stojíme, naopak v týmu nebudou pokračovat Jakub Řezníček a Vukadin Vukadinović, kterým končí smlouva," sděluje Štěpán Vachoušek.

Třetiligové B mužstvo se do nového ročníku České fotbalové ligy bude moci opřít o dvojici zkušených fotbalistů, na trávník totiž v jeho dresu do sezóny vyběhne Admir Ljevaković a Jan Rezek. "Admir bude působit jako hrající asistent trenéra B mužstva, Honza pak bude mít v klubu trenérskou pozici u mládeže," říká Rudolf Řepka a Štěpán Vachoušek ho doplňuje: "Cílem je, aby B mužstvo mělo zkušenou osu v podobě těchto dvou hráčů a od nich se učili naši mladíci. Honza i Admir by navíc měli sbírat své trenérské zkušenosti a rozvíjet se v této oblasti."

Ke změnám pak dojde v rámci úseku mládeže, kde bude několik nových trenérů. "Mládež je pro nás absolutní priorita směrem do budoucna a chceme ji stále posouvat na vyšší a vyšší úroveň, proto přichází na pozici šéftrenéra mládeže Zdenko Frťala, spolu s ním i jeho asistent z Hradce Králové Ondřej Prášil, který bude hlavním trenérem dorostu U19, jeho asistentem u tohoto týmu bude právě Honza Rezek. Ten si už během hráčské kariéry stihl udělat licenci UEFA A," přibližuje změny v mládežnické sekci Řepka. "Chceme do fungování klubu a mládeže zapojovat naše bývalé hráče, aby měli naši mládežníci ke komu vzhlížet, proto jsem moc rád, že se nám podařilo do klubu přivést jak Zdenko Frťalu, tak Honzu Rezka," pochvaluje si Vachoušek.

Na Stínadlech už se začátkem týdne rozběhla rekonstrukce trávníku. "Momentálně probíhá výměna trávníku v obou vápnech, současně se bude pracovat i na zbylé ploše a ta se bude také dosévat. Vše směřujeme k tomu, že první kolo nové sezóny začneme na hřišti soupeře, ale hrací plocha bude na nový ročník připravena," říká ředitel klubu Rudolf Řepka. V úterý se na Stínadlech poprvé otevřel také fanshop, který má nového provozovatele. "Spojili jsme se s fotbalovou speciálkou Fotbal-Sport, která otevřela na našem stadionu svůj obchod, jenž je už v Teplicích zaběhlý, a současně bude provozovat náš fanshop," přibližuje novinku manažer marketingu a PR Martin Kovařík.

Směrem k nové sezóně spustil klub také bezplatnou výměnu letošních permanentek za ty nové. "Od včera si mohou fanoušci výměnu zajistit přes internetový formulář, od 20. června to pak bude možné přímo na stadionu. Fanoušci mohou zvolit i variantu, že si chtějí permanentku zakoupit znovu za plnou cenu a hodnotu té loňské tak zanechat jako podporu klubu," nastiňuje možnosti Kovařík. "Velmi si vážíme našeho fanklubu, který nám rovnou sdělil, že by chtěl klubu pomoci a proto si permanentky koupí. Takový přístup se v dnešní době jen tak nevidí," děkuje na dálku Rudolf Řepka. Novinkou pro fanoušky pak bude od nové sezóny možnost objednávat si občerstvení pohodlně přes internet, což klub testoval při posledním zápase s Příbramí. "Toto testování teď vyhodnocujeme, ale chtěli bychom tuto možnost fanouškům nabídnout v novém ročníku. S novou cateringovou firmou je velmi dobrá spolupráce a věřím, že i v této oblasti se nám podaří catering dostat na vyšší úroveň, aby naši fanoušci byli spokojení," říká závěrem Martin Kovařík.