Pokyny pro fanoušky k sobotnímu zápasu se Slováckem

V sobotu se na Stínadlech odehraje první utkání v novém ročníku FORTUNA:LIGY, kromě premiéry nového trávníku půjde také o premiérový zápas po rozvolnění opatření pro sportovní akce. Stále však na fanoušky čekají různé úpravy a opatření, které je potřeba dodržovat.

Stadion stále musí být rozdělen na sektory o maximálně tisícové kapacitě, každý sektor musí mít zvláštní vchod, sociální zařízení i občerstvení. Dispozice Stínadel dovolují rozdělit stadion na šest sektorů. Dva z toho však svou velikostí nedovolují využí plnou kapacitu tisíce lidí. "Pro domácí fanoušky budou čtyři sektory - vchod A, vchod B, jižní tribuna (vchod D) a východní tribuna (vchod E). Celkem tedy 4000 tisíce míst pro domácí fanoušky, dalším sektorem je VIP a posledním sektorem pak hostující. Celková kapacita stadionu tedy bude 4490 návštěvníků," vysvětluje Martin Kovařík. Kvůli rozdělení stadionu nebude otevřen také fanshop na ochozu stadionu, ale pouze ten vně stadionu vlevo od vchodu D.

Vzhledem k těmto opatřením bude omezena kapacita jednotlivých sektorů v turniketovém systému. Po naplnění kapacity 1000 míst v daném sektoru se turnikety zablokují a pořadatelská služba další návštěvníky nasměruje do jiného sektoru. Nebude se však moci stát, aby se fanoušek s platnou vstupenkou či permanentkou na utkání nedostal, protože do prodeje půjde pouze tolik vstupenek, kolik bude kapacita stadionu po odečtení permanentek.

Držitelé permanentních vstupenek se na stadion dostanou bez jakýchkoliv omezení, není potřeba si zajišťovat místenky, jako to bylo v závěru minulé sezóny. Jednorázové vstupenky je možné si zakoupit na internetu ZDE a také na pokladnách stadionupřed utkáním. Jednorázové vstupenky se prodávají na jižní tribunu (za brankou) do sektorů 18 a 22 a také na východní tribunu (protější) do sektorů 30 a 32, kromě toho samozřejmě do hostujícího sektru.

Permanentní vstupenky je momentálně možné kupovat v Café Stadion až do pátku do 15:30, dále je bude možné koupit také před samotným utkáním, konkrétně v zákaznickém centru (vedle vchodu B na stadion). Otevřené bude hodinu před utkáním až do výkopu.

Na tribuně pak čekají na fanoušky také některá omezení. Na hlavní tribuně nad domácí í hostující střídačkou jsou vyhrazeny sektory pro realizační týmy, náhradníky a vedení klubů. Na tyto opáskovaná místa je pro fanoušky zákaz vstupu. Dále prosíme fanoušky o dodržování rozestupů na tribuně, v ideálním případě vynechat mezi sebou řady.