Pavel Drsek: Věříme, že utkání zvládneme

Teplice se v tomto týdnu pilně připravují na pražské „klokany“, kteří na Stínadla přihopkají v pátek v 18 hodin. Pavel Drsek, asistent hlavního kouče Stanislava Hejkala, kuje strategické plány, jak Pražany porazit. A zároveň se pro domácí duely „žlutomodrých“ stal jakýmsi vítězným talismanem.

Před domácími zápasy chodíte na rozhovory právě vy, protože se pak vyhrává. Stejně tak je tomu i před zápasem s Bohemians, který bude velmi důležitý, že?
Těší mě, že při domácích zápasech vyhráváme, ale jestli je to tím, že zrovna já dávám rozhovor, tím si nejsem jistý, spíš je to dobrou prací hráčů. (úsměv) Důležitý samozřejmě bude. Jde nám o to, abychom si zajistili prostřední skupinu, budeme chtít uhrát body.

Pošilháváte i po skupině, která bude hrát o titul?
Soustředíme se teď hlavně na to, abychom zvládli Bohemku, a co bude potom, to necháváme na zbývající dva zápasy.

Pokud „klokany“ zvládnete, budete de facto zachráněni?
To je pravda, to už by bylo na sto procent. Doma vyhráváme, tak věříme, že to zvládneme.

Čím to, že se vám doma poslední dobou tak daří?
Já myslím, že i tím, že dokážeme v pravý moment využívat situace, které si vytvoříme. Pak hrajeme fotbal, který chceme hrát, i když je jasné, že ještě chceme hrát lépe, ale kádr není tak široký, abychom toho docílili. Hráči se nám budou ale ještě zlepšovat, protože máme něklik mladých hráčů, kteří potřebují nabrat zkušenosti. Zkušenější někdy byli zranění, takže někdy nehrajeme ve složení, v jakém bychom chtěli, tudíž nemůžeme ani hrát fotbal, jaký bychom skutečně hrát chtěli.

Bude váš styl, kterým hrajete doma, platit i na Bohemku?
Chtěli bychom se soustředit hlavně na sebe. Víme, že Bohemka hraje venku dobře, je to brejkový mančaft, rychle nahoru, doplňují to dobře. Chtěli bychom tomu zamezit a hrát náš fotbal. Musíme se na to dobře připravit.

Nakolik vás poznamenávají časté absence v defenzivě?
Řekl bych, že hráči vidí, že šanci dostane každý. Někdo ji uchopí lépe, někdo hůře. Tak to ve fotbale bývá. My se s tím musíme vypořádat. Moc hráčů, kteří by se nedostali měsíc dva na hřiště, není.