Otázky a odpovědi k počtu fanoušků a permanentkám

Vzhledem k množícím se dotazům manažer marketingu a PR FK Teplice Martin Kovařík odpověděl na otázky týkající se počtu účastníků zápasů a také kompenzací letošním permanentkům.

Jak to bude v neděli s fanoušky?
V tuto chvíli platí omezení pro sportovní akce v počtu 300 lidí. Toto číslo ovšem obsahuje také všechny účastníky zápasu i organizační složky. Oproti sobotnímu zápasu s Libercem navíc byly zvýšeny kvóty pro TV stanice a pro další oganizační zajištění zápasu, proto na hosty domácího klubu zbývá cca 120 míst na stadionu. Pro tato místa jsme v první řadě oslovili naše VIP partnery, pokud nějaká místa zbydou, tak poté budou osloveni také permanentkáři GOLD. Od všech chceme potvrzení účasti, abychom věděli, že opravdu na fotbal dorazí. Kromě těchto míst jsme ještě deset míst vyčlenili pro náš fanklub, protože jsme chtěli ocenit ty, kteří s námi jezdí na všechny zápasy, i do takových dalekých destinací jako je Karviná nebo Opava.

Dojde k nějakým změnám až od 8. června bude moct na akce 500 lidí?
V tuto chvíli čekáme na manuál LFA k akcím s 500 účastníky. Počítáme s tím, že dojde opět k navýšení organizačních kvót, kvót pro štáby nebo i pro partnery LFA. Následně budeme k rozdělení míst na stadionu přistupovat podobně jako u akcí pro 300 lidí, tedy nejprve oslovíme VIP partnery, poté permanentkáře GOLD a v tomto případě by už snad měla zbýt místa i pro další klubové permanentkáře.

Jak budete permanentkáře pro zápas vybírat, prože klub jich má určitě více než těch pár míst, která zbydou?
Klubových permanentkářů je přes 2500, takže jejich výběr bude bohužel složitý a nevyhneme se tomu, že někdo na nás bude naštvaný, ale stoprocentně spravedlivý systém nejspíš v tomto případě určit nepůjde. V předem stanovený čas tedy spustíme registraci na webu pro permanentkáře, kteří si přes kód své permanentky koupí na utkání vstupenku za 1Kč. Do tohoto prodeje půjde předem stanovený počet vstupenek podle volných míst v dané kvótě.

Proč vstupenky za 1Kč?
Řešíme s naším ticketingovým partnerem registraci pro permanentkáře a aby vše fungovalo, tak je bohužel potřeba, aby nákup prošel přes pokladnu, proto jen tato symbolická cena.

Od 22. června už by se mělo akcí účastnit tisíc lidí, takže pak bude více místa pro permanentkáře?
Přesně tak, budou se postupně zvedat kvóty pro naše permanentkáře a pomocí zmiňovaného předprodeje půjdou do oběhu, opět chceme mít jistotu, že svá místa využijí.

Jak to bude s kompenzacemi za letošní permanentky?
Letošní permanentkáři přišli zásluhou koronaviru o třetinu utkání, což jim samozřejmě chceme vykompenzovat. V tuto chvíli počítáme s variantou, že při odevzdání letošní permanentky dostane její majitel slevu na novou v podobě 1/3 letošní ceny. Vše se ovšem bude odvíjet od toho, kdy vláda umožní další rozvolnění, abychom mohli na stadion pouštět všechny permanentkáře. Až budeme vědět, že to takto bude moct být na novou sezónu, tak začneme s prodejem nových permanentek.