Jakub Hora: Dloubnutí mi radil Patrik Kolář

Jakub Hora stejně jako David Vaněček zatížil konto brankáře Dukly Praha Filipa Rady dvěma brankami. Přispěl tak k jasné výhře Teplic 5:2 a dobré náladě v kabině i na hřišti.

Dlouho se vám nepovedlo své fanoušky potěšit pěti góly, že?
To je pravda. Myslím, že jsme si za třemi body šli od první minuty. Věděli jsme, o co hrajeme, dlouho jsme už nevyhráli. Každý z nás chtěl tři body za každou cenu, podle toho náš výkon na hřišti vypadal.

Pomohla vám druhá půle utkání v Příbrami? Ukázala cestu, jak soupeře přehrávat?
My jsme si ten zápas zhodnotili, něco si vyčetli, rozebrali jsme to. Tam jsme mohli vyhrát, ale buďme féroví, také jsme tam mohli v první půli dostat čtyři branky. Remíza byla zasloužená, stejně jako teď je zasloužená naše vysoká výhra nad Duklou.

Mantrou všech týmů na začátku ligy je dobře odstartovat. Vám se to povedlo, máte 4 body, v posledním utkání jste dali 5 branek. Zvýší vám to dostatečně sebevědomí?
Myslím, že jsme spokojený. Mohli jsme dát i víc gólů, ale také méně. 5 je fajn.

Ty jsi dal dvě branky, to určitě také pomůže do dalšího průběhu sezony.
Tak samozřejmě. Jsem za ně moc rád. Hlavní ale je, že jsem góly přispěl k vítězství.

Po gólech jsi ukazoval srdíčka směrem k tribuně. Ale běžel jsi za Patrikem Kolářem, srdíčko patrně nebylo pro něj.
Srdíčka byly pro přítelkyni, která nemohla jet na fotbal, dívala se v televizi. A Patrikovi jsem běžel poděkovat za Radu. Říkal mi totiž, jak na Filipa Radu, že když na něj poběžím sám, mám to dloubnout, protože brzy padá pod nohy.

Využíváte často rad Patrika Koláře, specialisty na brankáře?
Já si to spíš mapuju sám, ale teď jsem šel za ním s tím, že když budu kopat penaltu, tak co a jak. A on mi řekl tohle. Když něco nevím, tak se zeptám, on na to koukne a pomůže.