Admir Ljevaković: Naštěstí jsme ho dotáhli do vítězného konce

Defenzivní středopolař Admir Ljevaković zápas s Opavou nedohrál kvůli zranění, nakonec se ale mohl se svými spoluhráči radovat z cenného vítězství 3:2. Utkání proti Slezanům bylo pro „Ljevu“ duelem, ve kterém obdržel jubilejní stou žlutou kartu v lize.

Vítězství nad Opavou hodně bolelo, že?
Začátek byl jednoznačně v naší režii, nejen začátek, skoro celá první půle. My věděli, že Opava bude hrát na standardky, nakopávat dlouhé míče a pak je sbírat okolo vápna, tam to umí. Ale nepohlídali jsme si to a právě takhle jsme před půlí inkasovali. Je to nakoplo a my šli psychicky hodně dolů. Říkali jsme si to před zápasem, že si na to musíme dát pozor. Je to k zamyšlení, ale musíme si teď vítězství užít.

Dali jste tři branky, ale řadu slibně rozjetých situací špatně vyřešili.

Nebylo dobré. Měli jsme tam přečíslení, šance, ale nevyšlo to. Mohli jsme dát gól na 3:0, kdyby to Žito lépe vyřešil, nebo na 4:1. Sami jsme si zápas zkomplikovali. Naštěstí jsme ho dotáhli do vítězného konce.

Uklidní vás teď to drsně vybojované vítězství?

Bodů si musíme vážit, ale nad způsobem hry se musíme zamyslet. Musíme se teď od toho odrazit, teď už je jedno, jakým způsobem jsme vyhráli. Hlavně, že je máme, když nás teď čekají dva těžké zápasy v Jablonci a doma s Plzní.

Tobě se proti Opavě povedlo inkasovat jubilejní stou žlutou kartu. Co na to říkáš?

Pro mě je ta dnešní karta stejná, jako karta, kterou jsem dostal třeba před sedmi lety. Vůbec jsem si tím nemotal hlavu, hraji pořád svůj styl. Dnes to byla karta po zbytečné ztrátě míče, kdy byla potřeba hru přerušit. Je to hodně karet, ostuda, ale nikoho jsem neposlal do nemocnice nebo aby byl na dvě měsíce mimo hru, nebyl jsem ani na disciplinárce. Takže dnešní karta mě nemrzí, hlavně že jsme udělali ty tři body.

Ono těch žlutých bylo v závěru hodně.

Potřebovali jsme to ubránit, tak i ostatní hráči hru přerušovali za cen žlutých, to je v pořádku, je to fotbal, kontaktní sport.

Která karta z tvého působní v Teplicích ti v hlavě zůstává?

Asi ta, kterou jsem dostal na Spartě, kdy jsme prohráli z penalty v 90. minutě, jak tam Lafata skočil do bazénu. Vachy dostal červenou, já čtvrtou žlutou a druhý den jsme museli na kobereček za trenérem, protože jsme vinou toho vypadli ze sestavy. Dostal jsem na začátku kariéry hodně žlutých za kecání, to byla moje hloupost. (úsměv)