Obrázek článku

Michal Jeřábek: Když nedostanete gól, tak nějaký ten bod odvezete

Stoper Teplci Michal Jeřábek by v pátek ve Zlíně čistým kontem rád napodobil osm klubů z minulého ligového kola, které své duely odehrály s čistým štítem. Právě to ocenil Jeřábek na svém twitterovém účtu, čehož si všiml Fanklub defenzivního fotbalu. „Jéřa“ se tak stal přes noc na sociálních sítích sledovanou personou.

Donedávna jsi byl na sociálních sítích nevýrazný, ale vše se změnilo, když si na Twitteru podpořil zajímavým výrokem o osmi čistých kontech minulého kola Fanklub defenzivního fotbalu. Jak si to užíváš?

Nevím, jestli užívám. Ale jsem rád, že ten tweet zaujal, že to Fanklub defenzivního fotbalu zveřejnil. I když to nebylo takhle prvoplánové, tak jsem rád, že si toho všimli. Spíš jsem chtěl upozornit na to, že v minulém kole branek moc nepadlo. Asi chtějí české kluby sbírat bod po bodu. (smích)

Jaký máš vlastně vztah k sociálním sítím? Máš ji jiné účty, kde projevuješ názory na fotbal?
Používám instagram, facebook. Na instragramu jsem víc aktivní. Myslím, že je tam větší možnost komunikovat s fanoušky. Můžou tak trošičku nahlédnout do našeho soukromí. Co se týče facebooku, tak ho používám jen pro komunikaci s kamarády. A teď jsem se objevil na tweitteru; tam jsem nováček, poznávám to.

Trošku sis ale na sebe tím tweetem ušil bič, laťka je hodně vysoko. Teď se od tebe bude očekávat něco podobného…
Uvidíme, jestli mě něco napadne. Když něco uvidím, tak to třeba okomentuji. (úsměv)

A bič sis na sebe ušil i v tom smyslu, že nyní se budou nuly vyžadovat i od tebe, stopera Teplic!
V minulém kole se nám to povedlo, tak doufám, že na to budeme dále navazovat, že těch branek nebudeme dostávat moc, že se od toho zápasu na Baníku odpíchneme.

Právě to zlepšení defenzivy je nutným předpokladem pro zisk dalších bodů, protože poslední domácí zápasy, co se týče obdržených branek, byly hrůzostrašné. Cítíš na sebe, jako na stopera, nějaký tlak?
Souhlasím, že to vypadá blbě. Poslední zápasy doma se nám vůbec nevyvedly, dostali jsme hodně branek. A na druhou stranu venku jsme ve dvou zápasech inkasovali jen jednou. Byla tu Slavia, těžký soupeř… Nemuseli jsme dostat pět gólů, ale byla to Slavia, s ní moc týmů bodovat nebude. My se chceme zlepšit odzadu, jak už jsem řekl. Když nedostanete gól, tak nějaký ten bod odvezete. (úsměv)

Tvůj kolega ze stoperské dvojice, Jan Shejbal, říkal, že je flegmatik, že tlak necítí, že by šel klidně do práce, kdyby ho vyhodili. Jak to máš ty?
Jsem rád za to, co dělám. Úplně bych nechtěl měnit tohle povolání. (úsměv) Myslím, že když člověk může dělat svůj koníček, tak je to prostě úžasné. Doufám, že ty branky nebudeme dostávat, abych odtud nedostal padáka. (úsměv)

V pátek jedou Teplice po týdenní pauze do Zlína. Bude pauza plusem, nebo mínusem?
To nevím, ale myslím si, že je škoda, že jsme ten zápas s Boleslaví neodehráli. Mohli jsme mít po Baníku větší sebevědomí. Bereme to ale tak, jak to je; Boleslav měla problémy. My se mohli od soboty soustředit na Zlín. Tam nás nečeká nic jednoduchého. Má tři body, bude potřebovat domácí zápas zvládnout. My jedeme ven potřetí ze čtyř zápasů. Potřebujeme něco urvat, protože nás pak čeká Plzeň a jedeme do Olomouce. Vzhledem k losu musíme sbírat body všude.

Venku ale nyní máte sebevědomí větší než doma, že?
Ano, možná pro nás budou těžší domácí zápas. Budeme mít možná na sobě takovou tu tíhu okamžiku to zvládnout a napravit předchozí nevydařené domácí zápasy. Venku můžeme jen získávat. Když jedete ven, tak ten domácí musí, vy jako hostující celek můžete jen překvapit. V tom to pro nás může být plus.

Stínadla TV