Obrázek článku

Jan Vošahlík: Musím se poprat o místo v útoku

Dlouhých 10 měsíců byl Jan Vošahlík bez pořádného zápasového vytížení. Po vážném úrazu kolene se opět vrací do boje o základní sestavu v FK Teplice.

Návrat si prožil na umělce, to asi pro tvoje koleno není ideální.
Větší test než umělka být nemůže! (smích) Na umělce to opravdu není ideální, je to jiný pohyb, nepustí vás ani na centimetr; na normální trávě se sklouznete, na ní ne. Prostě koleno to hůře snáší, ale už je to 10 měsíců, takže moc nepřemýšlím, jestli se může něco stát, nebo ne. Věřím, že je to v pořádku, nemůžu na to koukat.

Chuť porvat se o základ teď musí být obrovská!
Jsem natěšený. Bylo to strašně dlouhé. Už jsem si myslel, že můžu naskočit na podzim, ale trénink je úplně něco jiného než zápas. V tréninku jdu do všeho na sto procent, ale v poslední fázi souboje si to víc pohlídám a i kluci ví, že vás nemůžou úplně sestřelit. V zápase na to nikdo nekouká.

Jak se cítíš po fotbalové stránce?
Hrál jsem na podzim tři zápasy za juniorku, dal pět gólů. Cítím se dobře. Teď jde o to, abych dohnal zápasovou kondici. Doufám, že to bude čím dál lepší.

Budeš usilovat o místo v útoku, nebo v záloze?
Trenér mi naznačil, že se mnou na křídlo nepočítá, že se musím poprat o místo v útoku. (úsměv) Mám rád, že s námi všemi mluví na rovinu. A také jsem rád, že se vrátím do útoku.

Vlastně jsi v něm dřív hrál.
Vždy jsem se v něm cítil lépe. V Jablonci jsme ale hrál s Lafatou a s Pekhartem a někdo z nás musel do kraje, tak jsem to prostě odnesl já. (smích) Na druhou stranu ale budu hlavně rád, že můžu hrát.

Pozitivní pro tebe může být i to, že trenér Hejkal dělá sestavu skutečně podle toho, jak kdo maká.
Určitě, není to jen o 12 lidech, jako to někdy bývá. Kolikrát můžete odehrát dobrý zápas a příští týden sedíte, protože trenér dělá sestavu podle soupeře. Náhradníci teď mají větší motivaci bojovat o místo.

Stínadla TV