Obrázek článku

Jakub Diviš: Do Liberce pojedeme pro body

Brankář Jakub Diviš se celý týden pilně připravuje na sobotní utkání svých Teplic v Liberci. Dobře ví, že u Nisy čeká „žlutomodré“ těžká práce, věří ale, že při maximálním týmovém výkonu může jeho mužstvu do tabulky přibýt další bodový zisk.

Liberec je díky ZOO, IQlandii nebo Ještědu či Dinoparku super destinací pro rodinný výlet, vy si tam ale jedete pro tři body, že?
Určitě chceme přivézt tři body do Teplic. Na jaře jsme tam vyhráli 2:1, na to bychom rádi navázali.

Ten výkon, který jste tam předvedli, ale i přes výhru nebyl přesvědčivý, vítězství vám spadlo do kasy. Budete teď dbát na pohlednou hru, nebo naopak nebude vadit účelovost?
Za mě klidně ať hrajeme ošklivý fotbal, hlavně ať jsou body doma. Ale myslím, že s Duklou jsme hráli pěkný fotbal, v Příbrami ve druhé půli také. To bychom v Liberci rádi potvrdili. Ale určitě jsou pro nás nejdůležitější body.

Nový trenér Hornyák učí Slovan ofenzivní a náročný fotbal. Jak vám bude svědčit?
Liberec je vždy nepříjemný, ať má na lavičce kohokoliv. Zkrátka nepříjemný, běhavý soupeř. My si to s ním ale rozdáme, také jsme připravení, fyzicky našláplí. Nebojím se si to s ním rozdat, i když bude hrát běhavý fotbal.

Z tvých slov je cítit odhodlání a také sebevědomí.
Myslím si, že není důvod být zakřiknutý. Je za námi slušný vstup do sezony, doma jsme vyhráli 5:2, nějaké sebevědomí bychom tedy měli mít. Na druhou stranu jdeme ke každému zápasu s pokorou. Ale víme, že když odevzdáme maximum, co v nás je, to, co celý týden trénujeme, tak to dopadne dobře.

Čeká vás série s papírově těžšími soupeři, budou tím správným prubířským kamenem?
Každý zápas v lize nás prověří, protože v lize už jsou všechny týmy nesmírně vyrovnané. Možná, že špička je odskočená, ale zase jsou to s ní zápas, kdy můžeme ukázat ze sebe maximum, každý se na ně těší, je pěkné počasí, přijdou lidi.

Když mluvíte o lidech, může být pro ně zápas v Liberci tou pravou pozvánkou na následující utkání se Spartou?
Nevím, já na zápas se Spartou nemyslím. Pro mě je teď důležitý Liberec; aby se to povedlo herně a výsledkově, bychom potvrdili dobrý výkon z domácího zápasu. Když to dopadne, tak se začneme soustředit na Spartu. A věřím, že lidi pak přijdou a poženou nás k dalšímu domácímu vítězství.

Stínadla TV