Marek Červenka: V pohárech chceme být!

​Marek Červenka se v Zlíně po třech zápasech s gólem na kontě neprosadil, přesto se ale mohl radovat, Teplice totiž poskočily na pátou příčku. A v sobotním utkání s Karvinou nechtějí nic jiného, než tři body!

Jaké máš před zápasem s Karvinou pocity?
Myslím, že to bude hodně těžký zápas. Jsme doma, budeme muset vyhrát, ale nečeká nás nic lehkého. Na druhou stranu si myslím, že máme takovou kvalit, abychom to zvládli.

Máte větší sebevědomí, když se daří?
Jo, zatím panuje pohoda, vyhrává se, tak proč v tom nepokračovat. Když budeme tvrdě makat a hrát, tak jak hrajeme, tak to zvládneme.

Stupňují se v kabině řeči o pohárové Evropě?
Bavíme se o tom, začíná to být čím dál větší realita. V pohárech určitě chceme být!

Ty osobně si po třech zápasech s gólem vyšel ve Zlíně naprázdno. Jaký to tam byl duel?
Strašně těžký, stopeři hráli výborně. Šanci jsem nakonec měl, gól jsem mohl dát, ale když se vyhraje, tak je jedno, jestli ho dám, nebo ne.

Prý bys rád dal do konce sezóny ještě šest gólů, aby si svou bilanci rozšířil na deset?
Jo, bylo by to hezký, ale bude to těžký.

Cítíš, že si na tebe soupeři dávají víc pozor?
Těžko říct, je to klidně možný. Ve Zlíně jsem dostal jeden zákrok, který vůbec nikdo neviděl, trefil mě do stehna. Nevadí mi, když se na mě hraje tvrdě, pokud je to férové. Ale tady byl balón už trošku jinde. Je proto možný, že na mě teď budou hrát soupeři tvrději.