Nikola Soukupová se vrací zpět!

V roce 2020 se vysoká středopolařka rozhodla ukončit spolupráci s fotbalovým klubem Teplice. Její kroky následně vedly ke studiu vysoké školy, což ji společně se zraněním donutilo právě ke zmíněnému konci. Nyní se po pauze vrací zpět a je připravená se v nové sezoně společně se svými spoluhráčkami poprat o body v soutěži.

Vracíš se do týmu po čtyřech letech, jak tě holky přijaly?
„Holky mě přijaly velmi dobře, některé z nich znám již z minulosti, protože jsme spolu už dříve hrály. Je tu skvělá parta, což mi hodně pomáhá se rychle adaptovat zpátky do týmu.“

Působila jsi někde během té doby, chyběl ti fotbal?
„Ačkoli mi fotbal chyběl, měla jsem zdravotní problémy s tříslem, kvůli kterým jsem i před pěti lety musela přerušit kariéru v Teplicích. A tak jsem tři roky fotbal nehrála vůbec. K tomu jsem studovala na vysoké škole v Praze, což znamenalo, že jsem neměla čas ani možnost pravidelně dojíždět na tréninky. V zimě 2023 jsem se rozhodla vrátit k fotbalu a obnovila svou kariéru v FC Sellier & Bellot Vlašim, za což jsem klubu velmi vděčná.“

Již máš za sebou soutěžní zápas v teplickém dresu proti Zlínu. Jak ses po pauze na hřišti cítila?
„Bohužel jsem si hned ve druhém jarním utkání minulého ročníku přivodila nepříjemné zranění, které mě vyřadilo až do konce sezóny, takže jsem mistrovský zápas odehrála po delší době. Teď jsem zdravá a moc ráda, že jsme i v tomto počasí dokázaly dominovat a dotáhnout zápas do vítězného konce. Doufám, že v tomto nasazení budeme pokračovat i nadále.“

S čím jdeš do nové sezony, čím bys ráda týmu pomohla?
„Do nové sezóny vstupuji s jasným cílem týmu pomoci ke stabilnějším výsledkům a sbírat body. Z týmového pohledu bych byla ráda, kdybychom se umístily do 4. místa a hrály ve skupině o titul.“