Pavel Svatek: Těším se, až vyběhnu na teplický stadion

Čerstvě dvacetiletý odchovanec Táborska Pavel Svatek tráví na Stínadlech své první týdny. Zeptali jsme se jej, jak se zatím v novém působišti cítí.

Pavle, jaké jsou první dojmy z Teplic?

Stadion je tu nádherný, oproti Táboru je to hodně velká změna. Těším se až na tak velký stadion vyběhnu.

Jak tě přijali kluci v kabině?

Je to super, je tady skvělá parta.

Trenéři v přípravě zkoušely různé formace, máš nějakou preferovanou?

Zatím jsem v zápasech byl většinou sám na hrotu, na to jsem zvyklý z předešlého klubu. Nedělá mi ale problém hrát v útočné dvojici, všechno je to o zvyku.

Aktuálně mají Teplice v kádru útočníků více. Bude těžké se probojovat do sestavy, nebo už začínáš cítit nějakou pozici?

Přeci jen jsem přišel z nižší soutěže, beru to tak, že musím jít krůček po krůčku. Uvidíme, jak to všechno dopadne.

Brzy vás čeká odjezd do Polska. Byl jsi zvyklý na zahraniční soustředění už v předchozím angažmá?

V Táboře jsme v létě trénovali v místních podmínkách, na soustředění ven jsme nevyjížděli, takže i tohle bude příjemné zpestření.