Obrázek článku

Teplice zahájí zápasovou přípravu proti Žižkovu

Teplice na úvod přípravy čeká přátelské utkání proti Viktorii Žižkov. Žlutomodří vyzvou v sobotu 22. 6. dopoledne pražský tým v Dubí - Pozorce, kde aktuálně trénují před nadcházející sezonou.

Byť jde o druholigového soupeře, oba celky se poměrně dobře znají. V posledních letech se několikrát střetly v přátelských utkáních a v roce 2022 i v poháru. Vzájemná bilance vyznívá pro žlutomodré, když v posledních šesti případech vždy zvítězili, byť jednou až po prodloužení. Jedná se však o velice vyrovnané duely, všechny zmíněné výhry se totiž udály rozdílem pouhé jedné branky.

V zápase se poprvé v nových barvách může představit několik hráčů, kteří se v Teplicích čerstvě zapojili do přípravy. Jedním z nich je i útočník Filip Horský. Ten v rozhovoru po příchodu připomněl, že se v Teplicích dává šance mladým hráčům, což bychom měli vidět i v úvodním přáteláku. ,,Rozložíme zátěž v utkání do dvou jedenáctek a hodně prostoru dostanou nováčci,‘‘ uvedl Zdenko Frťala.

Žlutomodří mají již kádr takřka kompletní, což si pochvalovali Štěpán Vachoušek i trenér Frťala. Druhý jmenovaný během týdne uvedl, že příchozí hráče vytipoval realizační tým už na jaře, a je spokojen, že se ihned mohli zapojit do tréninku.

Teplický trenér při začátku letní přípravy rovněž zmínil, že chce všem posilám dát prostor a čas na adaptaci, jelikož většina z nich nemá velké ligové zkušenosti. Výjimkou je Ladislav Takács, který je dlouhodobým fanouškům Teplic dobře známý. Nyní se zpět na Stínadla vrací po táhlých problémech s kolenem.

Utkání v Dubí - Pozorce startuje v sobotu v 10:30 a bude možné ho rovněž sledovat ZDE.

Stínadla TV