Benjamin Balázs: Zlepšuji se každým dnem

Ve své premiéře za teplice maďarský záložník Benjamin Balázs nastoupil na pozici ofenzivního středního záložníka a dařilo se mu, zaznamenal branku a navíc vybojoval penaltu pro Jakuba Horu. S premiérou teplické posily byl spokojený i domácí kouč Zdeněk Ščasný. Balázs navíc upoutal přítomné novináře, které při příchodu na rozhovor zdravil v češtině.

Jak hodnotíš své první utkání v teplickém dresu?

"Byl to náš první přátelský zápas, byl hodně těžký, protože se hrálo na hodně obtížném terénu. Důležité je, že jsme vyhráli a samozřejmě jsem rád, že jsem jeden gól dal a vybojoval jsem také penaltu. Teď budeme zase dál tvrdě pracovat a další zápas nás čeká v úterý."

Trenér byl s tvým výkonem spokojený, jak byses ohodnotil sám?

"Cítím, že se zlepšuji každým dnem, snažím se pracovat, co nejlépe a věřím, že se mi podaří pomoci našemu týmu."

Vraťme se ještě k tvému angažmá v Portugalsku, proč nevyšlo?

"V Guimareisi jsem měl problém v tom, že jsem se s k týmu připojil hodně pozdě, přišel jsem až v srpnu a týmu se dařilo, takže nebylo proč měnit sestavu. Nastupoval jsem tak pouze za rezervu."

Proč jsi se potom rozhodl právě pro Teplice?

"Cítil jsem, že přestup do Teplic je nejlepším řešením, hraje se tu rozhodně lepší fotbal než v Maďarsku, takže proto jsem se rozhodl zamířit sem."