/ FK Teplice – Klub – CSR aktivity FK Teplice

CSR aktivity FK Teplice

CSR v sezóně 2018/19

FK Teplice se snaží dlouhodobě zapojovat do celé řady CSR iniciativ, což je silně determinováno i filozofií jeho vlastníka - skupiny AGC, která vnímá svoji podporu teplického fotbalu (včetně mládežnického) jako nedílnou součást své regionální společenské odpovědnosti. Prostřednictvím CSR programů jsou podporovány zejména projekty ze sociální oblasti, které jsou nejčastěji zacíleny na místní komunity, děti a mládež, či na spolupráci se školami.

Do charitativních akcí se aktivně zapojují i samotní hráči teplického áčka, ať již jde o každoroční návštěvy festivalu Hájský kohout pro klienty z ústavů sociální péče či Dětského domova v Krupce. Hráči klubu se pravidelně aktivně zapojují i do globální CSR iniciativy McHappy Day, která podporuje financování ubytovacích kapacit pro dlouhodobě nemocné děti a jejich rodiny. Rozdávání dárků v Dětské domově v Krupce.

Klub spolupracuje s mnoha charitativními organizacemi. Například v roce 2016 začal spolupracovat s nadací Konto Bariéry, jejichž červené nosy se prodávají v e-shopu klubu. Navíc kapitán mužstva Admir Ljevakovič se stal i jednou z hlavních tváří této nadace, dokonce nazpíval i hymnu této organizace. Klub podporuje také nadaci Diahelp pro děti z našeho regionu postižené cukrovkou či nadaci Tlapka pro opuštěná zvířata.

V rámci výročí sedmdesáti let klubu proběhla dobročinná dražba retro dresů, ve kterých tým FK Teplice nastoupil proti Dynamu Drážďany. Výtěžek z aukce dostal sportovní klub handicapovaných sportovců TJ Nola Teplice.

Velmi zajímavou CSR iniciativou, která je v České republice zatím i poměrně ojedinělou záležitostí, je systematické rozvíjení vzájemné spolupráce klubu s Univerzitou J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Tato spolupráce se dotýká mnoha oblastí od biomechaniky a zdravotních věd, až po marketing či pedagogicko-trenérské činnosti. Obě strany rovněž spolupracují na rozvoji řady sociálně-komunitních aktivit v rámci Ústeckého kraje, kdy se například snaží nabízet různorodé aktivity pro děti a mládež, handicapované osoby, včetně nalezení nových možností v oblasti podpory sportu pro všechny. Stadion na Stínadlech, který patří k největším a nejznámějším sportovním stánkům v České republice, je i kromě běžných zápasů přístupný široké veřejnosti, která si může prohlédnout v rámci Dnů otevřených dveří veškeré zázemí klubu, včetně šaten či Síně slávy. Na Stínadlech se pravidelně koná i řada významných kulturních či sportovních akcí, přičemž v minulosti byl např. i jednou ze zastávek charitativního běhu Run and Help. Akce Run and Help na Stínadlech.

V minulé sezóně 2017/2018 se klub významně zapojil

do podpory projektu #newlegs, jehož cílem bylo shromáždit od dárců finanční prostředky na koupi odlehčených sportovních protéz pro Terezu Bártovou z nedalekého Oseka, která onemocněla meningitidou, kvůli které jí byly amputovány nohy v bércích. FK Teplice přispěl nejen k podpoře publicity tohoto projektu, ať již prostřednictvím klubového magazínu, webu klubu či prostřednictvím sociálních sítí, ale i k nalezení dalších cest, jak Tereze co nejúčinněji pomoci. Vyvrcholením těchto aktivit byl poslední loňský podzimní domácí zápas s Plzní, kdy klub na podporu projektu věnoval z každé prodané vstupenky 10 Kč. Výslednou vybranou částku ze vstupného navíc vlastník klubu - skupina AGC - ještě zdvojnásobila a celá částka byla zaslána na transparentní úče projektu. Předání symbolického šeku na projekt #NEWLEGS.

Klub se kromě podpory jednotlivých CSR projektů systematicky snaží také o udržitelné hospodaření v černých číslech, které vnímá jako jeden ze základních pilíř své odpovědnosti.