FC Fastav Zlín - FK Teplice
3:0

Zlín - Teplice 3:0 (3:0)

01.05.2022 | Redakce

Teplický tým ve druhém kole nadstavby zamířil na hřiště Zlína, ještě před zápasem však svěřence Jiřího Jarošíka zkosila rozsáhlá marodka, pro nemoc vypadli Kučera a Trubač, pro zranění Mareček a Jukl a stále absentoval také Fortelný. Střed zálohy se tak kompletně rozpadl a v základní jedenáctce se tak na tento posto postavili Admir Ljevaković s Markem Vobeckým.

Komentář

Už od úvodu zápasu to pak na hřišti vypadlo pro žlutomodré velmi špatně, po chybě Chaloupka se totiž ve třetí minutě dostal Chanturashivili před Grigara, kterému udělal kličku a otevřel skóre. Pak musel teplický tým podržet Tomáš Grigar, který nebezpečný pokus dokázal vytěsnit na roh, ale už d další dvě minuty později po další chybě teplické obrany byl před Grigarem sám Vukadinović a opět si bez problémů poradil. Hra se pak přeci jen trochu vyrovanala, ve 35. minutě nahradil zraněného Chaloupka Shejbal a právě on byl u nešťastného momentu ve 36. minutě, když si pokus jednoho z domácích hráčů srazil až do sítě. Domácí tak šli do kabin s vedením 3:0.

Po změně stran dokonce domácí Fastav rozvlnil síť i počtvrté, ale v 55.minutě byl dorážející Cedidla v ofsajdu a po zásahu VARu nebyl gól uznán. Hned vzápětí mohl alespoň snížit nejprve Filip Žák a následně i dorážející Václav Sejk, jenže ten přestřelil z vyložené pozice branku. Neujal se ani pokus slabší pravačkou od Jana Shejbala doprostřed branky o několik minut později. V závěru už domácí jen drželi výsledek a nepouštěli žlutomodré do šancí, s přehledem tak dotáhli utkání k jednoznačné výhře.