| 1.5.2022 |
FC Fastav Zlín - FK Teplice

Zlín - Teplice 3:0 (3:0)

01.05.2022 | Redakce

Teplický tým ve druhém kole nadstavby zamířil na hřiště Zlína, ještě před zápasem však svěřence Jiřího Jarošíka zkosila rozsáhlá marodka, pro nemoc vypadli Kučera a Trubač, pro zranění Mareček a Jukl a stále absentoval také Fortelný. Střed zálohy se tak kompletně rozpadl a v základní jedenáctce se tak na tento posto postavili Admir Ljevaković s Markem Vobeckým.

Už od úvodu zápasu to pak na hřišti vypadlo pro žlutomodré velmi špatně, po chybě Chaloupka se totiž ve třetí minutě dostal Chanturashivili před Grigara, kterému udělal kličku a otevřel skóre. Pak musel teplický tým podržet Tomáš Grigar, který nebezpečný pokus dokázal vytěsnit na roh, ale už d další dvě minuty později po další chybě teplické obrany byl před Grigarem sám Vukadinović a opět si bez problémů poradil. Hra se pak přeci jen trochu vyrovanala, ve 35. minutě nahradil zraněného Chaloupka Shejbal a právě on byl u nešťastného momentu ve 36. minutě, když si pokus jednoho z domácích hráčů srazil až do sítě. Domácí tak šli do kabin s vedením 3:0.

Po změně stran dokonce domácí Fastav rozvlnil síť i počtvrté, ale v 55.minutě byl dorážející Cedidla v ofsajdu a po zásahu VARu nebyl gól uznán. Hned vzápětí mohl alespoň snížit nejprve Filip Žák a následně i dorážející Václav Sejk, jenže ten přestřelil z vyložené pozice branku. Neujal se ani pokus slabší pravačkou od Jana Shejbala doprostřed branky o několik minut později. V závěru už domácí jen drželi výsledek a nepouštěli žlutomodré do šancí, s přehledem tak dotáhli utkání k jednoznačné výhře.