18.kolo | 7.2.2021 | AGC Aréna Na Stínadlech
FK Teplice - FK Pardubice
0:1

Teplice - Pardubice 0:1 (0:0)

07.02.2021 | Redakce

Teplický tým se po týdnu opět představil na domácí půdě, žlutomodří přivítali nováčka z Pardubic. Na Stínadlech se hrálo i přes vytrvalé sněžení, které Teplice sužovalo během i celé soboty i noci ze soboty na neděli. Svůj premiérový ligový start v teplickém dresu si připsal brankář Jan Čtvrtečka.

Komentář

Žlutomodří začali utkání dobře, už ve druhé minutě se natlačil ke střele Moulis, ale hostující Boháč jeho pokus zneškodnil. To však bylo na další dobu všechno, v šesté minutě musel na druhé straně zasahovat debutant Čtvrtečka a v minutě jedenácté osamocený Kostka pálil nad jeho branku. Zkoušel to také Cadu, ale jeho střela šla také mimo ti tyče. Vzápětí se zase ukázali také Teplice, Hyčka vysunul Mareše, který se snažil o efektní lob, který skončil těsně nad.

Po změně stran musel Boháč zasahovat při rohovém kopu Moulise a také dvě minuty nato při šanci Maceje. To na druhé straně Cadu střelou z hranice vápna nedal domácímu Čtvrtečkovi šanci a krásnou ranou rozvlnil síť. Vyrovnat mohl v 67. minutě Mareš, ale neprosadil se a navíc okamžitě šel nahoru i praporek rozhodčího. Naopak zvýšení měl na kopačce dvacet minut před koncem Hlavatý, ovšem trefil jen Hyčku stojícího v brance. Místo závěrečeného náporu Teplic navíc přišly i v samotném závěru šance hostí, ale dvě minuty před koncem se neprosadil Solil. Hostující tým však i přesto dotáhl svůj výkon k zisku třech bodů.