13.kolo | 20.12.2020 | AGC
FK Teplice - FC Zbrojovka Brno
1:0

Teplice - Brno 1:0 (0:0)

20.12.2020 | Redakce

Tepličtí fotbalisté v utkání 13. kola FORTUNA:LIGY doma zdolali Zbrojovku Brno 1:0. Jediný gól zápasu dal v 78. minutě po standardní situaci stoper Tomáš Kučera. Trenér "sklářů" Radim Kučera do utkání vyslal jako jedničku gólmana Jakuba Diviše, v útoku po boku Jakuba Mareše hrál od začátku další Kuba Řezníček a na postu stopera nastoupil teprve podruhé v sezoně od začátku Admir Ljevaković.

Komentář

Rozpačitý úvod bez šancí ukončila v 19. minutě střela Jakuba Řezníčka do břevna brněnské branky. Teplice byly aktivnější a měly více příležitostí. Šustra se pokoušeli překonat Černý, Trubač nebo i parádní dělovkou Vondrášek. Největší šanci mělo Brno tři minuty před koncem první půle, kdy Ljevaković uklouzl, ale Kučera svého parťáka vysvobodil parádním obranným skluzem.

Také druhá půle byla zprvu nezáživná. V 66. minutě vystrašil domácí Fousek, ale mířil vedle. V 78. minutě po rohu zahřmělo. Míč se dostal k Vondráškovi, kterému střela ale nesedla. Balon poté patičkou sklepl do branky zády k brankáři Šustrovi stojící Tomáš Kučera.

"Žlutomodří" v závěrečných minutách tři body bez větších problémů uhlídali.