12.kolo | 28.10.2017 | Andrův stadion, Olomouc
SK Sigma Olomouc - FK Teplice
1:0

Olomouc - Teplice 1:0 (0:0)

28.10.2017 | Redakce

Z Hané se Teplice vracejí po utkání 12. kola HET ligy bez bodu. Takticky dobře připravení žlutomodří vzdorovali Olomouci do 77. minuty, poté ale Diviše překonal pěknou a přesnou střelou Houska.

Komentář

Skláři se museli na Andrově stadionu obejít bez zraněného Ljevakoviće, naopak do hry už mohli naskočit Rezek s Fillem. Alfou a omegou úspěchu na hřišti Sigmy bylo dotáhnout do konce brejkové situace a také nepouštět domácí do vyložených šancí, do kterých s v minulých zápasech dostávali díky výborné kombinační hře. V první půli měli Hanáci několik závarů před Divišem, vyložené šance si téměř nevytvářeli. Tu nejvýraznější měl Zahradníček, když se dostal k míči po nedorozumění Šušnjara s Divišem, cílil ale mimo. Za Teplice zahrozil Kučera, jeho nevyzpytatelnou ránu ale gólman Sigmy Buchta zpacifikoval.

Po obrátce se nejprve hrálo opatrně, poté se snažila Olomouc svou snahu o vstřelení branky vygradovat. I Tepličtí se dostávali před Buchtu, slibně rozjeté akce ale brzdila nepřesnost ve finální a předfinální fázi. V 77. minutě Jemelka dobře zakombinoval s Plškem a Houska jejich akci zhodnotil vedoucí a jak se později ukázalo i vítěznou brankou.

V sobotu 4. listopadu hostí Skláři v AGC aréně Na Stínadlech od 15 hodin Slovácko.

O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů