11.kolo | 22.10.2016 | Karviná
MFK Karviná - FK Teplice
1:4

Karviná - Teplice 1:4 (1:2)

22.10.2016 | Redakce

Ofenzivní galapředstavení předvedly v sobotu Teplice na hřišti nováčka z Karviné, který do té doby před vlastním publikem neprohrál. Skláři vezou domů tři body za přesvědčivé vítězství 4:1, které dokonce mohlo být daleko vyšší.

Komentář

Do vedení šla paradoxně Karviná. Prodloužený rohový kop na zadní tyči našel exteplického Jana Hoška a domácí vedli. Skláři se však zlobili na sudí, protože postavení autora úvodní trefy bylo podle jejich mínění ofsajdové. To se psala 19. minuta a už za tři minuty bylo vše jinak: Fillo krásně vypálil na Laštůvku, ten efektní a efektivní robinzonádou míč odvrátil, do sítě ho ale pro domácí nešťastně usměrnil Horou tísněný Dreksa – 1:1!

Teplice se i nadále pouštěly do útočení a ve 29. minutě šly zaslouženě do vedení. Krob našel na zadní tyči hlavu Vaněčka, která byla přesná – 1:2! David Vaněček, nejlepší střelec Sklářů, mohl zvýšit na rozdíl dvou gólů; řítil se sám na Laštůvku, udělal mu kličku, branku ale v dobré pozici přestřelil. Poté ještě Karvinou od pohromy zachránil na brankové čáře Šisler a šlo se do kabin.

Co se Severočechům nepovedlo v závěru úvodní půle, povedlo se na začátku té druhé. V 55. minutě se opět ukázal Jan Krob – z pravé strany nacentroval před Laštůvku, na zadní tyč doběhl Fillo, jenž neměl s překonáním exreprezenačního brankáře sebemenší problém – 1:3!

Tepličtí byli na koni a i nadále hrozili domácím hráčům nebezpečnými ataky, které karvinská defenziva odvracela s velkými problémy. Dvacet minut před koncem si naběhl do vápna severomoravského celku stoper Lüftner a střelou přes obránce překonal Laštůvku počtvrté. Domácí publiku vytrvale povzbuzovalo své miláčky, korigující trefy se ale nedočkalo. Nejblíže byl k pokoření Grigara Šisler, teplický brankář byl ale při jeho pokusu pohotový. Poslední příležitost zajímavého duelu měl tři minuty před koncem další teplický stoper Jeřábek, v koncovce ale selhal.

Příští sobotu se Tepličtí pokusí svůj bodový účet rozšířit v Uherském Hradišti, kde se utkají se Slováckem.

Fotogalerie


Bonusový klub permanentkářů Bonusový klub permanentkářů