Report ze zápasu FK Teplice vs. FC Hradec Králové

1. kolo, I.liga starších žákyň Čechy,
FK Teplice FC Hradec Králové
0:2 (0:1)

Pilná - Kůrková, Pazderová, Hrušovská, Kalčíková - Mrvíková, Rezková, Kuchařová, Neumannová, Doskočilová - Zemanová

Už v úvodu utkání mohlo být vše jinak. Teplické dívky si vytvořily dvě vyložené šance, které se jim nepodařilo proměnit. Toho využili hosté a ve 20 minutě utkání vstřelili branku na 0:1. Do konce prvního poločasu se hra přelívala ze shora dolu a domácím se nedařilo najít cestu k Hradecké gólmance. Do druhého poločasu vběhly dívky s odhodláním vstřelit vyrovnávací gól. Místo toho přišla studená sprcha pro Teplice. Soupeřky se znovu dostaly do slibné šance, ve které se nemýlily a stav utkání navýšily na 0:2. Dívky i v druhém poločase vytvářely na soupeřky tlak a dostávaly se do zakončení, které mířily bohužel jen brankářce do náruče. Okolo 70 minuty vypálila nebezpečnou střelu domácí kapitánka, která minula branku jen o pár centimetrů. Do konce utkání se hra odehrála nejvíce ve středu hřiště, a proto si první tři body odvezl Hradec Králové.

Ohlasy trenérů

Zápas rozhodlo proměňování respektive neproměňování šancí. Každý zápas jde vidět posun což je to nejdůležitější dneska jsme byli mnohem zkušenějšímu soupeři důstojným soupeřem a myslím si, že remíza by zápasu slušela více. Fotbal se však hraje na góly a ty dal soupeř. Každopádně s předvedenou hrou jsem víceméně spokojen. – řekl po utkání Bohumil Kudrhalt.