22.kolo | 4.3.2023 | Generali Česká Pojišťovna Aréna, Paraha
AC Sparta Praha - FK Teplice
4:1

Sparta Praha - Teplice 4:1 (2:0)

04.03.2023 | Redakce

Teplický tým zamířil na hřiště pražské Sparty s cílem nedat svou kůži lacino a poprat se o ligové body proti rozjetému soupeři. Jiří Jarošík vsadil na obrannou trojici jako proti pražské Slavii, v brance se však objevil Filip Mucha, který nahradil Tomáše Grigara.

Komentář

Od úvodu zápasu sice Sparta držela míč a byla lepším týmem, ale Teplicím se dařilo vzdorovat. Jenže ve 22. minutě promáchl na aut domácích Daniel Trubač, míč se dostal k Sadílkovi, který našel na malém vápně Kuchtu a bylo to 1:0. Brzy to navíc bylo 2:0, když Panák prodloužil na přední tyči rohový kop a tentokrát Čvančara z bezprostřední blízkosti zvýšil. Pak do děje zápasu trestuhodně zasáhl Abdallah Gning, nejprve obdržel žlutou kartu za útočný faul, hned vzápětí navíc rozhodčímu ironicky zatleskal, vysloužil si druhou žlutou, a tím pádem také červenou, kartu. Navíc mohlo být do poločasu ještě hůř, když Chaloupek fauloval Haraslína a sudí Berka odpískal pokutový kop. Ten však po konzultaci s VARem vytáhl před vápno a kopal se jen přímý kop, který Sparta nezužitkovala.

Do druhého poločasu vyslal Jiří Jarošík Jakuba Urbanec s Aloisem Hyčkou místo Dominika Pleštila a Matěje Radostu. První větší šanci ve druhém poločasu měl domácí Haraslín, který však nedokázal Muchu překonat. Třetí gól domácích tak přidal až v 58. minutě po dalším rohovém kopu Sørensen, jenž dorazil míč, který se vracel do hřiště od břevna. Následně musel vytáhnout dva skvělé zákroky Filip Mucha, který zasáhl proti šancím Karabce a Kairinena. Ovšam ani to nezabránilo čtvrté brance. Tu po nedůrazu od Jakuba Hory zařídil parádně do šibenice Kuchta. Snížení zařídil až v 90. minutě Babacar Sy, který využil zmatků v domácí obraně. Zápas tak nakonec skončil výsledkem 4:1 pro letenský tým.