21.kolo | 26.2.2023 | Střelnice, Jablonec
FK Jablonec - FK Teplice
4:1

Jablonec - Teplice 4:1 (2:0)

26.02.2023 | Redakce

Teplický tým přijel do Jablonce s navrátilci Kučerou a Hybšem po karetním trestu, po zranění z generálky s Rapidem Vídeň se alespoň mezi náhradníky vrátil také Robert Jukl.

Komentář

Podobně jako v úvodních jarních zápasech sice tepličtí hráči drželi míč na svých kopačkách v úvodu střetnutí, jenže přišel první výlet Jablonce do hostujícího vápna a hned z toho byl gól. Považanec našel hlavu Sejka, který otevřel skóre. Po rohovém kopu o dvě minuty později hlavičkoval Chaloupe těsně vedle a podobně mířil vzápětí také Mareček zpoza vápna. Pak se v Jablonci strhla obří chumelenice, která zasypala hřiště přívaly sněhu. V 38. minutě musel rozhodčí Orel stáhnout oba týmy ze hřiště, aby se obnovilo alespoň značení postranních čas. Domácí opět po rozehrání vletěli na hřiště jako uragán a Polidar protáhl ve 45. minutě Tomáše Grigara, který skvěle zakročil. O tři minuty už však byl teplický brankář krátký na další Polidarův pokus a Jablonec šel do dvoubrankového vedení.

Po změně stran už trenér Jiří Jarošík nevyslal zpět na hřiště Urbance, Hyčku a Kučeru, poslal místo nich na plac Žáka, Kodada a Babacara Sy. Jenže ani to nepomohlo a v 55. minutě navýšil Chramosta již na 3:0. Snížení přišlo po pokutovém kopu, který vybojoval Filip Žák. Proměnil ji Abdallah Gning a připsal si svou první jarní trefu. Pak sice žlutomodří drželi míč, jenže další šance si ne a ne vytvořit. A když už se do jedné probojoval Trubač, tak poslal míč jen mimo branku. Místo toho se v 83. minutě prosadil podruhé Václav Sejk a zvýšil na 4:1. Teplický tým tak nezvládl další důležitý zápas v boji o záchranu.