Teplice - Příbram 1:1 (0:1)

28. kolo, Synot liga,
FK Teplice 1.FK Příbram
1:1 (0:1)

Branky: 51. Potočný - 45. Matějů. Rozhodčí: Jílek - Hájek, Fišer. ŽK: Ljevakovič (TEP) - Suchan, Zápotočný, Matějů (PRB).

Grigar - Matula, Jablonský, Lüftner, Krob - Ljevakovič, Vachoušek - Hora, Litsingi (89. Kapolongo), Balász (81. Vůch) - Potočný. Trenér: P. Rada.

1.FK Příbram

Kelemen - Matějů, Hájovský, Zápotočný, Divíšek - Nitrianský (90.+1 Tregler), Pilík, Suchan (89. Fořt), Hnaníček, Zeman - Bednář. Trenér: P. Tobiáš.

Tepličtí dnes vyzvali v přímém souboji o páté místo na domácí půdě Příbram, do sestavy se už vrátila také trojice Grigar, Ljevakovič, Vachoušek, která chyběla v pohárovém zápase s Libercem kvůli zranění.

Po celý první poločas byli aktivnější tepličtí, jenže branka ne a ne přijít. Už v páté minutě vybídl ke skórování krásným centrem Vachouška Hora, jenže zakročil Kelemen a následnou dorážku poslal Krob mimo. O deset minut později posílal Potočný tečovaný centr do vápna a Horovi chyběl kousek, aby ho skluzem usměrnil do branky. Pak už finální fázi žlutomodrých brzdily četné nepřesnosti, vše tak spělo k bezbrankové první půli, avšak v její poslední minutě chyboval na pomezí vápna Grigar, Matějů ho obral o míč a pohodlně skóroval do prázdné branky.

Ve druhé půli mohli tepličtí rychle vyrovnat, z prvního rohu trefil Hora hlavou tyč a hned vzápětí po vráceném centru jeho další pokus zblokovala obrana. Vyrovnání však bylo přeci jen bleskové, v 50. minutě poslal míč do vápna Balázs a Potočný ho jemnou tečí usměrnil do branky. A brzy mohli domácí skóre dokonce otočit, jenže střílený centr Hory poslal Balázs hlavičkou o zem nad branku. A aktivní Balázs byl i v další šanci, na další Horův centr nedosáhl skluzem Potočný, Balázs však ano a nohou ho poslal z úhlu do tyče. Tepličtí se hnali za výhrou a snažili se ze všech sil, v 70. minutě se krásně uvolnil Potočný a byl tváří v tvář brankáři zastaven hráčem Příbrami, domácí se dožadovali penalty, jenže píšťalka sudího Jílka zůstala němá. Ani poté se žlutomodří nevzdali a dále bojovali o výhru, Matula poslal přízemní centr na který Potočný nedosáhl a před dobíhajícím Balázsem odvrátili hosté na roh. Na druhé straně pak z ojedinělého brejku zahrozila také Příbram, ale Pilík pálil mimo, stejně jako vzápětí domácí Potočný. Zápas tak skončil remízou 1:1.