Slavia Praha - Teplice 2:2 (1:2)

SK Slavia Praha
18. kolo, Synot liga,
SK Slavia Praha FK Teplice
2:2 (1:2)

Statistiky

Branky: 19. Milan Škoda, 55. vlastní Grigar - 12. a 23. Potočný. Rozhodčí: Zelinka - Peřina, Hock. ŽK: Piták, V. Vukadinovič (SLA) - Jablonský, Ljevakovič, Potočný, Matula, Hora (TEP).

Team logo

SK Slavia Praha

Hrubeš - Mikula, Latka, Bílek, Tamás (90. Boudjemaa) - R. Hrubý, Deli - V. Vukadinovič (70. Prošek), Piták (79. Červenka), Zmrhal - Milan Škoda. Trenér: Beránek.
Team logo

FK Teplice

Grigar - Hora, Lüftner, Jablonský, Matula - Ljevakovič - Vůch, Litsingi (79. Takács), Vachoušek, Nivaldo (65. Vondrášek) - Potočný (90. Salami). Trenér: Rada.

Komentář k zápasu

Bez vykartovaného Jana Kroba a také bez nemocného vedoucího mužstva Pavla Verbíře, který ulehl s horečkami, přijeli tepličtí k druhému jarnímu zápasu na hřiště Slavie. Naopak do sestavy se vrátil Franci Litsingi.

Do prvního poločasu vstoupili lépe tepličtí, už v páté minutě se prezentoval pěknou střelou z dálky Potočný, ale ta ještě mířila mimo tři tyče. Okamžiky tohoto hráče však teprve měly přijít, ve dvanácté minutě Potočný napřáhl opět a jeho dělovka zapadla krásně do růžku branky. Pak musel zakročit proti Škodovi Tomáš Grigar, ale i přesto se domácím povedlo vyrovnat, Škoda se prosadil hlavou. Jenže proti vyrovnanému stavu byl opět Roman Potočný, napálil centr Štěpána Vachouška a ve 23. minutě skóroval podruhé. Sešívaní se poté znovu snažili o vyrovnání, ale proti byl pozorný Grigar.

Ve druhé půli byla Slavia rychle dvakrát blízko vyrovnání, nejprve zachránil Teplice neuvěřitelným zákrokem Grigar a posléze otřásl Zmrhal tyčkou. Za další chvilku ztečoval Lüftner míč na břevno. Další břevno trefil v 55. minutě Škoda, jenže od břevna putoval míč do Tomáše Grigara a od něj za čáru, opět tak bylo srovnáno. Slavia i nadále měla více ze hry a teplické nepouštěla z vlastní poloviny, ale žlutomodří drželi nerozhodný stav, nakonec ho udrželi až do závěrečného hvizdu a vybojovali tak na Slavii bod.