FK Jablonec
12. kolo, Synot liga,
FK Jablonec FK Teplice
4:2 (1:0)

Branky: 27. M. Pospíšil, 51. Kopic, 78. Mingazov, 90. Kubista - 59. Nivaldo, 63. Mahmutovič. Rozhodčí: Franěk - Mencl, Kubr. ŽK: Rossi, Mingazov (JAB) - Salami, Krob, Ljevakovič, Táborský (TEP).

FK Jablonec

V. Hrubý - Romera, Pernica, M. Kysela, Mišůn (70. Čížek) - Rossi, Hübschman - Kopic, M. Pospíšil (90. Kubista), Mingazov - Jun (67. Martin Doležal I.).

Grigar - Vondrášek, Matula, Jablonský, Krob - Ljevakovič - Vůch, Litsingi, Salami (61. Táborský), Nivaldo - Mahmutovič.

Tepličtí přijeli k dalšímu venkovnímu utkání na půdu silného Jablonce a trenér Zdeněk Ščasný vsadil na ofenzivní sestavu, po trestu se vracející Litsingi totiž nahradil v sestavě Táborského, zbytek jedenáctky nechal teplický lodivod stejný jako ve vítězném utkání proti Bohemians Praha 1905.

V úvodu zápasu sledovali diváci vyrovnané střetnutí, ve kterém byli hosté o maličko lepším týmem, ale ani jeden z celků si dlouho nevypracoval závažnější příležitost. Až po dvaceti minutách zahrozil dvakrát jablonecký Mingazov, avšak ani jednou se mu síť rozvlnit nepovedlo. Skóre otevřel až ve 27. minutě Martin Pospíšil, jehož přímý kop z velké dálky propadl až do branky. V závěrečné patnáctiminutovce prvního poločasu už však byli znovu lepší tepličtí a konečně si vypracovali také šance, nejprve Vondrášek poslal střílený přízemní centr, který se nikomu nepovedlo usměrnit do sítě. Poté Nivaldo po pěkné individuální akci pálil jen do hradby těl a na závěr musel Hrubý vytáhnout parádní zákrok proti střele Kroba zpoza vápna.

Po změně stran převzali iniciativu opět domácí z čehož rezultovala branka Jana Kopice, který v 51. minutě suverénně proměnil sólový nájezd na Grigara. Naději žlutomodrým vykřesal o osm minut později Nivaldo, k tomu přiletěl přetažený centr z pravé strany a kapverdský reprezentant ho poslal šajtlí do branky. A o dalších pět minut později bylo pro Teplice ještě lépe, Mahmutovič se uvolnil na hranici vápna a vystřelil přesně k tyči - 2:2. Jenže gólovým závodům na jablonecké střelnici nebyl konec, domácí šli znovu do vedení, když odhlavičkovaný centr z přímého kopu vrátil s pomocí teče do branky Mingazov. Hosté se ihned hnali za vyrovnáním, jenže jejich pokus zabrzdila nepřesnost Litsingiho. Ani v samotném závěru se jim vyrovnat nepovedlo, naopak skóroval ještě domácí Kubista, žlutomodří tak jedou z Jablonce bez bodů.