Teplice - Bohemians 1905 4:1 (1:0)

11. kolo, Synot liga,
FK Teplice Bohemians Praha 1905
4:1 (1:0)

Branka: 42. Ljevakovič, 52. Mahmutovič, 55. Vůch, 65. Salami - 78. Mikuš. Rozhodčí: Marek - Pelikán, Štěrba. ŽK: Salami, Táborský, Kapolongo (TEP) - Mosquera, Pauschek (BOH).

Grigar - Táborský (62. Takács), Jablonský, Matula - Vondrášek, Salami, Ljevakovič (70. Kapolongo), Krob - Vůch, Mahmutovič (77. Laňka), Nivaldo. Trenér: Ščasný.

Bohemians Praha 1905

Švenger - Pauschek, E. Brabec (6. Krch), Šmíd, Šírl - Moravec (46. Lietava), Jindřišek, Bartek, J. Rada, Mosquera - Mikuš. Trenér: Pivarník.

Teprve podruhé za téměř dvouleté teplické působení chyběl v ligovém zápase trenérovi Ščasnému Franci Litsingi. Konžský hráč totiž posbíral čtyři žluté karty a musel proti Bohemians 1905 absentovat.

Na hřišti však absence znát od začátku utkání nebyla, už v první minutě se domácí dožadovali penalty po faulu na Vondráška. Pak sice zahrozili také hosté, jenže skvěle zakročil Grigar a pak se zápas změnil na festival neproměněných šancí teplického týmu. Centry Nivalda a Kroba ještě hosté zblokovali na roh, po hlavičce Jablonského už musel na roh míč vyrážet Švenger. Další příležitost měl Salami, ale ten pro změnu zamířil mimo. Ani další náznaky šancí se svěřencům Zdeňka Ščasného nepovedlo přetavit v úvodní gólový úspěch. Až krátce před poločasem jakoby se na to Admir Ljevakovič nemohl dívat a po přihrávce od Nivalda poslal míč zpoza vápna tvrdě až do sítě.

Po změně stran měl první šanci Aidin Mahmutovič, ale v tísni vypálil po centru Vůcha jen do brankáře. Chuť si spravil o dvě minuty později, kdy už hlavou zamířil přesně. Aby radost Stínadel mohla být ještě větší, tak zapadla v 55. minutě tečovaná střela Vůcha až do branky a bylo to 3:0. Ke čtvrté brance měl blízko Nivaldo, ale tentokrát skvěle zakročil Švenger. Fanoušci se přeci jen dočkali čtvrtého gólu, když se prosadil Salami. Na hřiště se tak za rozhodnutého stavu mohl podívat teprve sedmnáctiletý Denis Laňka. Bohemians se deset minut před koncem dočkali snížení, Mikuš se dostal za obranu a prostřelil Grigara. Poté už se utkání jen dohrávalo a tepličtí ho dovedli k dalšímu vysokému domácímu vítězství.