Teplice - Sparta Praha 0:0

7. kolo, Synot liga,
FK Teplice AC Sparta Praha
0:0 (0:0)

Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Jiřík. ŽK: Hošek, Vondrášek (TEP) - Matějovský, Kováč, Brabec (ACS).

Grigar - Vondrášek, Lüftner, D. Jablonský, Krob - Vůch, Matula (62. Hošek), Takács, Ljevakovič, Nivaldo (62. Mahmutovič) - Litsingi (78. Kapolongo). Trenér: Ščasný.

AC Sparta Praha

Bičík - Kadeřábek, Kováč, Brabec, Nhamoinesu - Dočkal, Matějovský (76. Konaté), Vacek (60. Hušbauer), Mareček, Krejčí - Lafata. Trenér: Lavička.

Tepličtí hráči vstoupili do šlágru 7. kola SYNOT ligy proti pražské Spartě před skvělou diváckou kulisou. Na Stínadla si našlo cestu přes deset tisíc fanoušků a ti od začátku vytvářeli z tohoto zápasu opravdový svátek fotbalu.

Hodně tomu pomáhal také herní projev domácích, kteří od úvodu utkání byli na hřišti tím lepším celkem a Spartu takřka do ničeho nepouštěli. Jenže branka ne a ne přijít. Rukavice vyprášil Bičíkovi z dálky Nivaldo, neprosadil se ani ve skluzu Matula a vůbec v největší šanci první půle zamířil z úhlu mimo Jan Krob.

Ve druhém poločase hned v úvodu zahrozil tvrdou střelou Litsingi, ale pak se přeci jen začala ukazovat také Sparta. Jenže žlutomodří ji do šancí nepouštěli a drželi bezbrankový stav. Dokonce mohli jít do vedení, když střídající Mahmutovič vystřihl efektní i efektivní nůžky. Hned vzápětí se ukázal na druhé straně za obranou Krejčí, ale vypálil mimo. Deset minut před koncem pak zahrozil z přímého kopu Vůch, jehož rána lízla břevno. Když se tedy neujala žádná šance, tak zápas skončil 0:0.