FK Teplice B vs. SK Sokol Brozany - 0:2 (0:2)

2. kolo, 3. česká fotbalová liga - skupina B,
FK Teplice SK Sokol Brozany
0:2

BRANKY: 5. Jindráček, 26. Bechyně. ŽK: 75. Köstl, 84. Bzura - 22. Novotný, 60. Douděra, 77. Lauko. ROZHODČÍ: Šmat - Melničuk, Talpáš. DELEGÁT: Vlk. DIVÁCI: 130.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY:
Střely na branku 5:4 (2:4, 3:0) - Střely mimo branku 6:2 (4:0, 2:2) - Střely zblokované 4:3 (2:1, 2:2) - Střely celkem 15:9 (8:5, 7:4) - Vyložené šance 1:1 (1:1, 0:0) - Rohy 3:5 (0:4, 3:1) - Ofsajdy 2:3 (0:1, 2:2) - Fauly 19:9 (9:6, 10:3).

Čechal - Port (56. Bzura), Audinis, Kolář, Labík - Zsigmond (76. Podaný), Korselt (76. Slivka), Kříž (64. Köstl) - Vachoušek (K), Urbanec (56. Pokorný) - Čerepkai.

PŘIPRAVEN: Grümann (B) - Váňa.

TRENÉŘI: Šourek - Stožický, Novák, Lipš.

SK Sokol Brozany

Švejda - Lukáš, Bechyně, Bayd, Lauko (K) - Soungole, Novotný (39. Fatrdle, 81.Laňka), Černý, Schettl, Douděra - Jindráček (70. Málek).

PŘIPRAVENI: Četverik (B) – Zárybnický, Bubeníček, Hrbáček.

TRENÉŘI: Němec - Vrabec, Šmidrkal.

B-tým FK Teplice nedokázal bodovat ani ve 2.kole nového ročníku 3. české fotbalové ligy. V domácím prostředí na hřišti v Dubí - Pozorce podlehl Brozanům 0:2.

O výsledku prvního poločasu a vlastně i celého utkání rozhodli dvě gólové akce Brozan v úvodní půlhodině dnešního duelu.

Již v 5.minutě šli hosté do vedení, když se zcela volný Martin Jindráček dostal ve vápně Teplic k odraženému míči, který na něj mířil od pravé tyče Čechalovi branky. Jednoduchou situaci se mu podařilo vyřešit s přehledem a nikým neatakován poslal Brozany do vedení.

Ve 26.minutě po centru Lauka z pravé strany znovu nepochopitelně zcela volný a nikým neatakovaný stoper Jáchym Bechyně vstřelil hlavou z hranice šestnáctky druhou branku Brozan.

Teplice se dnes trápili a první nebezpečnou střelu směrem na branku brozanského Švejdy vyslal až ve 33.minutě Matyáš Korselt. Ve 35.minutě ale opět zahrozili hosté, když se po rohu dostal k odraženému míči brozanský Douděra a jeho přízemní střelu mířící do teplické sítě fantasticky zlikvidoval Matěj Čechal.

O minutu později měli brankovou příležitost také Skláři, ale Matyáš Vachoušek po přesné přihrávce Romana Čerepkaie na zadní tyč přestřelil v nadějné pozici branku Brozan.

V závěru první půle byl na levé straně hřiště velmi aktivní Jakub Urbanec, ale ani jeho několik zajímavých ofenzivních výpadů po křídle bohužel nepřineslo kýženou snižující branku.

Druhý poločas byl jak z pohledu herního projevu obou soupeřů, tak z pohledu statistických údajů rozhodně slabší než ten první. Brozany si zkušeně hlídaly dvoubrankové vedení z úvodu utkání a ve druhé půli nepouštěli Skláře k ohrožení branky Radima Švejdy.

Brozany tak po závěrečném hvizdu hlavního sudího Davida Šmata zaznamenali úvodní tři body do tabulky, protože v 1.kole nového ročníku 3. české fotbalové ligy měly volný los. Naopak Teplice si připsali druhou porážku ve druhém soutěžním kole nové sezóny třetí ligy.

V následujícím kole příští týden mají Skláři volný los. Další příležitost k zisku prvních mistrovských bodů budou mít až ve středu 28. 8. v předehrávaném 17.kole, kdy od 17:00 hostí v domácím prostředí SK Benátky nad Jizerou.