FC Hradec Králové
6. kolo, II. liga žen,
FC Hradec Králové FK Teplice
0:2

Branky: 3., 76. Němcová. Rozhodčí: Holakovská Tereza – Vrbová Nikola, Svobodová Simona. Diváků: 50.

Voříšková - Zemanová, Vejrová, Svobodová, Duchatschová - Fáberová, Ličmanová, Novotná - Chocholoušová, Danihelková, Portychová

Sklenářová - Krebsová, Hoffmannová, Rezková, Kožarská - Neumanová, Němcová, Galbavá - Kolářová, Henychová, Málková

Ke čtvrtému zápasu v letošním ročníku zajížděly teplické ženy na půdu Hradce Králové. Úvod zápasu patřil žlutomodrým, když se nejlépe ve vápně soupeřek dokázala zorientovat hostující Němcová a vstřelila první branku. Poté si přivlastnily míč na kopačky domácí hráčky a zkoušely centrovanými míči překonat obranu, což se jim ale nedařilo. Na druhé straně se do úniku po levé straně dostala Kolářová, gólmanka si ale s jejím pokusem poradila. Další šanci na zvýšení skóre měla Henychová, její slibnou střelu ovšem srazila domácí stoperka. Hradecké hráčky se dostaly po volném přímém kopu do zakončení hlavou, které také nemělo gólové parametry. První poločas nenabídl vyložené šance ani na jedné straně, Teplice tak odcházely do kabin s těsným náskokem 1:0. Druhá půle byla stejně jako první plná ostrých soubojů zejména ve středu hřiště a gólové šance se rodily velmi zřídka. Hradecké hráčky měly více ze hry, ale k přímému ohrožení brány se nedostávaly. Centrované míče do vápna, ze kterých se chtěly prosadit velmi jistě sbírala teplická obrana v čele s gólmankou Sklenářovou. Teplické fotbalistky naopak hrozily z brejků, nedařilo se jim ovšem ve finální fázi. Celý zápas nakonec definitivně rozhodl jeden z mnoha soubojů ve středu hřiště a přesná muška hostující kapitánky. Po zisku míče se za polovinou hřiště napřáhla a překopla vysoko hrající hradeckou gólmanku. Teplice si tak již počtvrté odvezly plný počet bodů a v příštím kole vyzvou České Budějovice na domácí půdě v Dubí.

Ohlasy trenérů

„Vsadili jsme od začátku na techničtější hráčky. Zkraje utkání se nám to vyplatilo, kdy jsme díky individuální akci vstřelili gól. Ten nám ale spíše uškodil, chyběla nabídka a nedokázali jsme využít kvalit našich hráček. Místo fotbalového řešení jsme hledali ta pro nás jednoduchá a jen jsme honili míče v soubojích, ve kterých jsme byli buď pozdě anebo vůbec. K tomu jsme špatně reagovali na odražené míče a ty následně získávaly soupeřky. A protože soupeřkám procházela i tvrdá hra, dostaly nás opticky pod tlak. Když už se nám povedlo rozehrát, byli jsme nepřesní v předfinální fázi. Nicméně obrana fungovala hlavně ve druhém poločase spolehlivě a na ose hřiště na naší půlce soupeřkám skoro nic nedovolila. Soupeřky musely hrát hodně do stran a co se dostalo za obranu či k bráně, zlikvidovala asi hráčka utkání Sklenářová. Po druhém gólu jsme zvládli zápas dotáhnout do vítězného konce. Nicméně je třeba si jasně uvědomit, že takový výkon nám v příštích dvou zápasech body nepřinese. Přesto si vážíme stoprocentní bilance a možnosti si v následujících dvou utkáních zahrát o čelo tabulky.“