FK Teplice AŽ - SK Líšeň 3:1 (2:1)

4. kolo, II. liga žen,
FK Teplice SK Líšeň
3:1

Branky: 14., 26. Kolářová, 48. Málková - 4. Šanderová. Rozhodčí: Plátková Andrea – Rajtarová Ema. Diváků: 100.

Sklenářová - Krebsová, Hoffmannová, Senická, Kožarská - Neumanová, Soukupová, Němcová - Kolářová, Henychová, Málková

SK Líšeň

Skřepská - Špičková, Šanderová, Kaiser, Soukupová - Odehnalová, Murnyk, Rotreklová - Chodilová, Petrašová, Skálová

V dalším kole přivítaly Teplice na své domácí půdě SK Líšeň. Úvod zápasu patřil spíše hostujícímu celku, což potvrdil i vstřelený gól již ve 4. minutě, když se domácí hráčka nešťastně trefila do soupeřky, od které se míč odrazil do brány. Následně se do šance dostala i domácí útočnice Málková, míč ale do sítě neuklidila. To se povedlo až ve 14. minutě Kolářové, která se prosadila individuálním průnikem po levé straně. Na druhé straně opět zahrozily hráčky z Líšně, připravenou gólmanku v bráně ale nedokázaly překvapit. Ve 26. minutě se opět měnilo skóre, a to ve prospěch domácích. Skvělou průnikovou přihrávku za obranu dostala opět Kolářová, která nejprve dvakrát nastřelila břevno a napotřetí se jí již podařilo rozvlnit síť. Po obratu skóre se Teplice dostávaly do dalších šancí a mohly navýšit svůj náskok. Střela Málkové zpoza vápna měla velmi dobré parametry, nakonec ale skončila pouze na břevně. Ani další střelecký pokus teplických hráček v síti neskončil, a proto se mohly o vyrovnání ještě do poločasu snažit soupeřky z Líšně. Domácí gólmanka Sklenářová se ale nenechala ani jednou ze střel překonat a skvělými zákroky zneškodnila obě vyslané střely z kopaček hostujících hráček. Do kabin hráčky odcházely za stavu 2:1 pro domácí. Úvod druhé půle patřil jednoznačně teplickým ženám, když se nejprve o slibnou střelu postarala Kolářová a následně se po levé straně uvolnila Galbavá, která nahrávala před prázdnou bránu Málkové a ke vstřelení branky chyběly centimetry. V 53. minutě již zasloužený gól teplických fotbalistek přišel. Po skvělém centru Němcové se dostala nejvýše Hoffmannová, která hlavou gólmanku ještě nepřekonala, pohotová Málková ale po odrazu uklidila míč do sítě a zajistila tak pro svůj tým dvougólový náskok. Další šance přišla po rohovém kopu po hlavičce Soukupové, gólmanka Líšně byla ovšem připravená. Individuálním průnikem chvíli poté zahrozila Vaníčková, ani jí se ovšem nepodařilo gólově prosadit. Na druhé straně si s nebezpečnou střelou k tyči poradila také jistě chytající teplická gólmanka. Před koncem utkání se do šance dostala ještě Galbavá, proti které se opět zaskvěla gólmanka, když její střelu z bezprostřední blízkosti vyrazila na brankové čáře. Teplické hráčky se tak zasloužily již o třetí vítězství v řadě a o další body pojedou v dalším kole bojovat proti Prague Raptors FC.

Ohlasy trenérů

Soupeř nás hned od začátku pressoval a my jsme byli pod velkým tlakem a všude o krok pozdě. Než jsme se v obraně srovnali, prohrávali jsme nešťastným gólem. Protože hrál soupeř vzadu bez zajištění, využili jsme dlouhé míče a brejkové situace, díky kterým jsme dokázali skóre otočit. Obrana pracovala dobře a poradila si s tlakem a centry soupeře za obranu. Brzká branka v úvodu druhého poločasu nás uklidnila. Velké osvěžení přinesly střídající hráčky a zlobily obranu soupeře, která byla již značně unavená. Škoda, že jsme nepřetavili šance v další branky. Soupeř si vypracoval v zápase několik šancí, ale podržela nás brankářka, která nám dodává v zápasech velkou jistotu. Týmový a bojovný výkon nám přinesl další výhru. Budeme chtít dál tvrdě pracovat a získané body potvrdit i v dalším zápase.